Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 hetes kutya sétálhat?

5 hetes kutya sétálhat?

Figyelt kérdés
Tegnap sikerült vennem egy csodálatos Amstaff kölyköt ( hossú idő óta ő az "első" kutyus) 5-6 hetes, szeretném szobatisztaságra nevelni, de még fiatal nagyon oltások is még csak jönnek, jól gondlom hogy nem szabad őt kivinni ilyen hidegbe? (van saját udvar más kutyával ott nem érintkezne) vagy inkább várjak vele míg lesz 8-10 hetes és addig kutya pelus? nagyon szépen köszönöm a válaszokat előre is!

2017. jan. 16. 07:19
 1/7 anonim ***** válasza:
97%

Miért? :( Miért nem olvasol utána a kutyáknak a vásárlás előtt? Tudsz róla, hogy 8 hetes korig TILOS az elválasztás, erre kormányrendelet is van! Ebben a 3 hétben még nagyon nagy szüksége lenne az anyjára és a testvéreire, hiszen tőlük tanulja meg a viselkedési alapokat, és mivel te most elszakítottad ez később komoly viselkedési problémákhoz vezet.

És azzal is számolj, hogy nem amsaffod van, csak egy amstaff jellegű keveréked, ugyanis tenyésztő nem ad el 5 hetes kutyát, csak szaporító. Nyilván törzskönyve sincs a kutyának, ami a fajtatisztaságát bizonyítja. A drága szaporító meg inkább elpasszolja 5 hetesen szerencsétlen kölyköket, hogy még az első két oltásukra se kelljen költenie, és te meg egy ilyen embertől vásárolsz...

De már mindegy, egy ennyi idős kutyától ne várj egyenlőre se szobatisztaságot, se semmit. Örülj, ha egészséges lesz, és nem fogod a vételára többszörösét az orvosnál hagyni (ami ugye a szaporítós kutyáknál igen gyakori).

Kutyapelenkára ne szoktasd, azzal csak azt tanulja meg hogy végezheti a lakásban a dolgát. 1-2 óránként ki kell vinni, ha oltott, féregtelenített a másik kutyátok, akkor nem fog tőle elkapni semmit. De jó pár hétig, hónapig el fog tartani, mire szobatiszta lesz.

2017. jan. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Nem én választottam el, ők adták el. De a többiben szinte biztos igazad van, mind ezektől függetlenül én nagyon fogom őt szeretni!!


Ne haragudj ha válaszoltál, csak én nem értettem jól, de azt javaslod hogy most inkább takarítsak utána? és ahogy jobb lesz az idő/ő nagyobb lesz úgy kezdjem el őt kivinni sétálni? Köszönöm válaszod.

2017. jan. 16. 07:40
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha sétálni még nem is, de az udvarra kiviheted, minél gyakrabban, és dícsérd meg, ha kint elvégezte a dolgát. Biztosan lesznek még bent is balesetek, mert még nagyon pici, úgyhogy takarítani is kell majd, de ezzel a módszerrel hamar rá fog jönni, hogy kint kell végeznie a dolgát.
2017. jan. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

Ember, te ugyanúgy felelős vagy és hibás!!! Attól, hogy ők eladják mert lelketlenek, neked nem kell megvenni!!! ILYEN HAMAR TILOS ELVÁLASZTANI!!! Miért nem vettél normális tenyésztőtől? Olcsón kellett, aztán jó lesz ha a szocializáció hiánya miatt később kezelhetetlen lesz? Egy stafford jellegű keverék? Ha angolkóros lesz, vagy beteg? Megéri te gyökér?

Igen, szoktasd még pelenkára, nagyon egészséges.

Ennyi ésszel szabadlábon....

2017. jan. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%

5 hetes kutya nem sétálhat, hanem az anyja mellett kellene még bőven lennie. Nem szabad ilyen fiatal kutyát megvenni!!! Ráadásul nem is amstaff, hanem bull típusú keverék, mivel fajtatiszta kutyát tenyésztő nem ad el 5-6 hetesen. Remélem, legalább nem fizettél érte, hiszen ilyen kutyákat ingyen is be lehet szerezni a menhelyeken...

Az nem magyarázat, hogy ők adták el... persze, hiszen volt kinek eladni. A szaporítás csak úgy lenne visszaszorítható, ha senki nem vásárolna ilyen helyekről kutyát, ahol idő előtt, oltatlanul, ki tudja, milyen öröklött betegségekkel eladják.

Nos. Saját udvarra kiviheted egy pár percre, de szobatiszta még nagyon sokáig nem lesz. Pelust ne használj, mert azzal pont arra neveled, hogy NE legyen szobatiszta. Ilyenkor a sok takarítás marad, nincs más választás. 6 hetesen kapja az első oltást, majd 8, 10, 12 hetesen a többit. A 10 heti (harmadik) oltás után 10 nappal kezdheted kivinni utcára is, addig is otthon szoktasd nyakörvhöz, majd pórázhoz. Ebben a hidegben tényleg csak 1-2 percre vidd ki egyszerre.

Olyan helyen tartsd a kölyköt a lakásban, ahol nincs szőnyeg, és könnyen takarítható.

2017. jan. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
9%
Nem kell annyira felfújni ezt a dolgot mint ahogy itt sokan teszik,tény hogy nem szabad ilyen fiatal korú kutyát az anyjától elválasztani,6hetesen már éppen ellehet baja nem lesz de jobb a 8hetet kivárni.Udvarra nyugodtan vidd ki,pisi-kaka után dicsérd meg.Bent semmi kép ne használj pelenkát mert akkor arra szokik.Utcára ne vidd és más kutyával ne érintkezzen míg nincsenek meg a kötelező oltásai, mert nagyon kényes kutya az amstaff(nekem is az van).Könnyen kap parvót(halálos betegség),Féreghajtót kéthetente kell neki(én drontalt használok,Drontal puppy az jó neki is.)Nagyjából ennyi,én imádom az enyém,minden vágyam volt egy ilyen kutya :)
2017. jan. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%
Szinte biztos, hogy jellem hibái lesznek a korai elválasztás miatt, talán ha mákod van egészséges lessz, de ez lutri, mert a szaporitok nem figyelnek arra ki kivel hág, már pedig a belterjes kutyáknál gyakoriak a beteg állatok. A pelenkát felejtsd el.
2017. jan. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!