Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek jó ha egy kutyát...

Szerintetek jó ha egy kutyát éveken keresztül egyféle táppal etetni?

Figyelt kérdés
Persze tudom nem tesz jót a sürű táp váltás.Nem is arra gondolok,csak arra lennék kivácsi arrol mi a véleményetek,hogy egy kutya 4-5 vagy akár több éven keresztül is csak ugyanazt az eledelt eszi.
2010. jún. 4. 18:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Nekem az állatorvos azt mondta, hogy érdemes beállni egyre, és évekig azt enni. De valahogy az emberi gondolkodásom azt mondja is szükség van a változatosságra. Ezt egyébként úgy is meg lehet oldani, hogy a táp csak az alapját adja az étkezéseknek, de időnként szinesíted a táplálkozását hússal, gabonával, stb.
2010. jún. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
24%
nem,kell neki a változatos étrendd,neked se lenne jó ha egy életen át egy kaját ennél!
2010. jún. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Ha jó minőségű a táp és egészséges tőle, nem pedig egy szemét, akkor miért ne?
2010. jún. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
20%
mert kell neki a változatosság
2010. jún. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
20%
Véleményem szerint a kutyának is az jó, ha változatos az étrendje, hasonlóan az emberéhez.
2010. jún. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem teljesen normális. A kutyának nem kell változatosság, nem azért eszik mert élvezi hanem hogy éljen. Az ízérzékelése sem olyan jó.
2010. jún. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%
Nincs olyan, hogy "szerintem". Senkit sem érdekel, hogy szerintetek mi van, nálatok okosabb emberek kitalálták már, hogy a kutyának nem kell a változatos étrend, és nem is tesz jót az emésztőrendszerüknek a változatosság! Végre eljuthatna már a kicsi agyatokig, hogy a kutya nem ember, sem a gondolkodása, sem az érzelmei, sem a kommunikációja sem az emésztőrendszere, semmi. A kutya az kutya, és ha valaki kutyát tart akkor kutya kötelessége legalább a minimális ismeretekkel rendelkeznie arról az állatról!
2010. jún. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a kutya az kutya. Kis termetű (sokaknak talán szobacirkáló)shih-tzu, de akkor sincs elkényeztetve s bár családtag, akkor is kutya. Tápon él. Jelenleg Orijen-nel van etetve (most lép át kölyökkorból felnőttkorba). S valószinűleg azzal is lesz a továbbiakban is. Ha váltogatom a tápot az is max Orijen (másfajta izesítésű) vagy Acana (ami szintén ugyanaz a gyártó mint az Orijen) s mindez csak azért van mert néha megunja az egyiket (egyik ízesítésűt) s olyankor kap a másikból is (plusz ugye az más fehérjeforrás). Szóval szerintem igenis jó beállni egy típusra, csak ne pedigree meg társai legyenek, hanem egy minőségi táp. Jah s le lehet pontozni, hogy szívtelen vagyok mert kutyaként kezelem a kutyámat nem édibédi gyerekként.
2010. jún. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Akiteki ***** válasza:
100%
Az enyémek még nem panaszkodtak. Ugyanolyan hévvel vetik rá magukat a vacsorára, mint 6 évvel ezelőtt.
2010. jún. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Idézet orvostól:

A kutya un. monodiétás állat, igazából nincs szüksége változatos táplálkozásra, sőt, nem tesz jót az emésztésének, ha állandóan változtatják a kajáját. Az a fontos, hogy beltartalmilag jó legyen a táplálkozása, nem a változatosság.

2010. jún. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!