Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valakinek tapasztalata...

Merika0127 kérdése:

Van valakinek tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy a Csivava bírja a magányt 5-6 órán keresztül?

Figyelt kérdés
Ma van az első nap, hogy több órára egyedül maradt.3-4 órára már máskor is volt így, de az nem viselte meg. Ma reggel viszont rosszul volt, reszketett. Ugye nem hal bele a magányba, mire hazaérek?
2011. szept. 1. 08:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem hal bele, de hogy lerombolja a házat abban biztos lehetsz. Főleg ha kintről (utcáról, folyosóról) hall valamit. Nekem is bent volt először a csivim, a kertbe meg a másik három kutyám, hát had ne mondjam mit levert mire hazaértem. Összeengedni nem akartam, mert féltem, hogy az öreg kanom elveri (tacsi keverék volt, de állandóan megverte a kiskutyát) aztán fél évesen kénytelen voltam kirakni, mert nem bírtam idegileg, állandóan romokba volt a ház. Akkor megnyugodott. Kint volt télen, nyáron napközben, soha nem volt semmi baja. Viszont nekem nem jött be sem az, hogy bekapcsolva hagytam a rádiót, se az, hogy sok játékot ott hagytam neki. Szerintem szerezz mellé egy cicát vagy egy másik apró kutyust, akivel elfoglalja magát.

Ennyit tudok ajánlani. :)

2011. szept. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ez nem a fajtától függ !!

a neveléstől !

ha, megérted, hogy,te mint vezér bármikor elmehetsz,DE MINDÍG VISSZAJÖSSZ , és a kutyáddal ezt meg tudod értetni, na akkor semmi gond,még ha 8-10 órára mész is el !!

ez a falkavezér dolga !

és ha a kutya rosszul viseli, azt pedig : szeparációs ( egyedüllét ) sokknak hívják , és a helytelen nevelés miatt alakul ki !!!

tehát, nem fajtától függő dolog !!!

a jó gazda -------a falkavezér, nemcsak szereti, hanem elsősorban irányítja a kutyáját !!!megtanulja érteni ,és alkalmazni a kutya nevelésében azokat a dolgokat ,amitől kiegyensúlyozott és nyugodt lesz a kutyája !!

2011. szept. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
az enyém tép rág mindent de aztán mikor haza érek már bújik el a sarokba mert tudja hogy rosszat csinált :D
2011. dec. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!