Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akita. Mennyi az annyi?

Akita. Mennyi az annyi?

Figyelt kérdés
Nemsokára magam mellé veszek egy akita kölyköt és ilyen nagytestű (50+ kg) kutyám még nem volt. Kölyökkorban érdemes tápozni (és ha igen melyiket) vagy lehet egészen kölyök kortól BARFozni(ha egyáltalán érdemes)? Mennyi mozgás kell neki (kölyök és felnött kor), mert a tenyésztő(lehet ő a minimumot mondta) és a akita tartó fórumokon lévő informűció nem egyezik. Bír nagyobb túrákat (bár gondolom ez hozzászoktatás kérdése is)?

2018. jan. 13. 14:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
63%
A legtöbb akita tulaj (köztük én is) elköveti azt a hibát hogy azt hiszi meg tud nevelni egy akitát csak mert előtte volt már kutyája. Ha szerencséd lesz akkor ez talán menni is fog. Ha nem lesz szerencséd akkor nem úszod meg, de én nem kísérleteznék vele, sokkal egyszerűbb megelőzni a problémát mint kezelni.
2018. jan. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
#11: Mint irtam már, néztünk kutya sulikat, de nekem nem voltak szimpatikusak és a módszereik sem. Nyilván sok iskolát mi sem ismerünk, de őszinte leszek nekem sok negatív élményem van velünk (sok palackdobálós hülye miatt az egyik kutyánk fiatal korában minden PET palacktól vagy félt vagy ellenségnek nézett és nem volt egyszerű megoldani.).Oviba elvisszük, mert az a legtöbb iskolánál nagy móka nekünk is és a kiskuyának is.
2018. jan. 14. 07:17
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha sportolni akartok vele, akkor érdemes olyan kiskutyát választani akinél a szülők is aktívan sportolnak. Japán akitában az 50 kg tényleg rengeteg, standardon felüli. Átlagban egy kan 30-40 kg között van, még a legmagasabbak is maximum 45. Sportos testfelépítés lenne a célszerű, ami egy 35 kg-os kutyát takarna.
2018. jan. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!