Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kék szemű lehet Akita?

Kék szemű lehet Akita?

Figyelt kérdés
Egy külföldi kennel oldalán nézegettem kicsiket és Látqm hogy az egyik kölyök bal szeme kék az adot alomba amit néztem. Rákérdezetem és azt mondta fajtatiszta a kutya és törzskönyvet is ad de hibás a kölyök. 250e+ szálitasba adja .
2017. nov. 17. 14:58
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
e eurot jelent
2017. nov. 17. 14:59
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
igen előfordul, de ahogy a tenyésztő mondta hiba és így kiállításra nem lehet vinni, sőt tenyészteni sem lehet vele. Viszont ettől még Akita marad
2017. nov. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Utána olvastam most a sztenderdbe idézem " világos színű szivárványhártya hiba de nem kizáró ok a tenyésztésből "
2017. nov. 17. 15:11
 4/13 anonim ***** válasza:
48%
akkor hajrá, tenyéssz hibás kutyával, avagy szaporíts. Ha magadtól is utána tudsz nézni akkor minek a kérdés?
2017. nov. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
nem akarom megvenni :D csak valaki találkozott már ilyennel ?
2017. nov. 17. 16:43
 6/13 anonim ***** válasza:
73%
Heterokrómiának hívják, minden fajtánál előfordul, általában hiba, de sehol sem kívánatos. Attól az a kutya még akita.
2017. nov. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Világos színű azaz világos barna :)

Van olyan fajta, ahol elfogadott a kék szem. AZ akit a nem az.

2017. nov. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%

Uuugh a kérdező egy szóval se mondta ki a tenyésztő szót, csak az egyik válaszoló mondandójára válaszolt a fajtastandardból hogy tenyésztésből nem kizáró ok, erre mindjárt nekiestek hogy akkor vegye meg és szaporítson vele? Azért ez már szégyen gyerekek....


Egyébként igen, én egyszer egy törzskönyves dobinál láttam hogy az egyik szeme kék volt, egyébként gyönyörű ebecske volt, de kiállításokra ő se járhatott mert hibásnak számít.

2017. nov. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kék szemű akita nincs, világos barna szem hibának számít, a kék szem vagy egy kis husky vér, vagy heterokrómia.
2017. nov. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
ettől nem vak vagy ilyenek ?
2017. nov. 25. 01:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!