Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell kutyaiskolába...

Timido kérdése:

Miért kell kutyaiskolába vinni a kutyám, ha kiállításra, vagy agilityre szeretném vinni?

Figyelt kérdés
Én nem tudom betanítani? otthon összeszedett kellékekkel, gyakorlással? vagy önállóan elmenni gyakorolni valami gyakorlópályára?
2010. jún. 5. 09:33
 1/7 anonim ***** válasza:
de, betutod használj hozzá játékokkat és a kedvenc ételeit,de ha nem jön be akkor vidd kutya suliba!!
2010. jún. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Azért jó ha viszed kutyasuliba, mert kellően szocializált lesz, megszokja a sok kutyát és embert, megtanulja hogy akkor is rád kell koncentrálnia és engedelmeskednie neked amikor egy idegen helyen több kutya közt van. A kiállítási ringdresszúrát otthon is megtudod tanítani, viszont az agilityben szerintem nem árt, ha egy edző tippeket ad és téged is megtanít, hogyan vezesd a kutyát a pályán és hogyan tanítsd neki a különféle akadályokat. Aztán ezek után otthon is gyakorolhatsz vele egy maszek pályán, mikor már tudod mit hogyan.

Ja és persze a kutyaiskola még azért is jó mert a "csoportvezetőtől" elég sok mindent lehet tanulni a kutya viselkedését illetően, sok jó tanácsot kaphatsz, és majd később a problémás helyzetekben te is tudod hogyan cselekedj.

2010. jún. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

szimplán azért mert te nem tudod hogyan kell. nincs hozzá képesítésed. attól függetlenül megpróbálhatod, de ha rosszul tanítasz be neki valamit akkor az kicsit nehezen lesz átnevelhető...

de azért sok sikert hozzá :D

L/18

2010. jún. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
alapvetően nem KELL. Az én kutyám tenyésztője se vitte soha kutyasuliba a kutyáit, mégis minden kiállításon ott vannak. De valaki kell, aki megtanítja neked, hogy mit hogyan kell csinálni, pl. egy másik tenyésztő, vagy valaki, aki eredményesen viszi a kutyáit kiállításra.
2010. jún. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Akiteki ***** válasza:

Jó ringdresszurát nem tanítanak iskolában

Nincs olyan kiképző, aki handler is lenne. Illetve egyet ismerek, de neki nincs iskolája.

Kérj segítséget a kutyád tenyésztőjétől.


Agilityt viszont nem fogod otthon tanítani.

Először is borzasztó drága a felszerelés. Lehet, hogy milliárdos vagy és meg tudod venni meg a kerted is elég nagy, akkor viszont jön a másik pont, hogy könnyű hibát véteni a tanításban, de nagyon nehéz utána kijavítani.

Ehhez csapat kell, ahol mindenki segíti a másikat és megmutatják a trükköket.

2010. jún. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Agility ügyben nyilatkoznék.

Az szuper, hogy be tudsz szerezni otthonra akadályokat, de az alapokat mindenképp tapasztalt edzőtől kell megtanulnod. Nem első sorban a kutyádnak, hanem neked. Másképp könnyen kárt okozhatsz, hiszen ha nem megfelelően csinálod balesetveszélyes is lehet.

2010. jún. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én annyival egészíteném ki az előttem szólókat , hogy egy kiképző látja messzebbről hogy hogyan dolgozik és hogyan megy melletted a kutya , és ha hibázol szól neked h azt másképp csináld.Ezek álltalában olyan hibák , amit te menet közben nem is veszel észre , de ha nem javítod ki azért mondjuk pontot vonnak egy versenyen.Nem kötelező oda járatni a kutyát , de sztem nagyon ajánlott.
2010. jún. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!