Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a Maravet...

Mit gondoltok a Maravet száraz kutyatáprol? 🤔

Figyelt kérdés
2018. jan. 17. 15:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Sosem hallottam róla, de a vicc, hogy nem is találok róla egy normális összetétel leírást sem... Pedig akkor tudnék véleményt mondani.
2018. jan. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mara Dog ....
2018. jan. 17. 16:24
 3/8 anonim ***** válasza:

Rájöttem, mivel a gugli nem is dob ki mást. Ha az a fehérje tartalom tényleg csak 28% akkor keress jobbat. Úgy tudom minimum 40%-nak kell lennie, mi Brit-et eszünk, az 42%-os.


(De mivel az emag-hu-n kívül sehol nem lehet megtalálni, még egy szerencsétlen állatos webshopban sem, így egy kicsit nehéz...)

2018. jan. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én is Britet használok 😃 (Brit Care)

Csak megláttam a boltban...

2018. jan. 17. 16:39
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon nem jó táp,itt az összetétele:

Összetétel: gabonafélék, szárnyashús liszt, növényi eredetű származékok, olajok és zsírok, ásványi anyagok, A vitamin, D3 vitamin, E vitamin.


Összetétel per 1 kg: max.10,0% nedvesség, min. 28,0% fehérje, min.12,0% zsír, 10,0% ásványi anyag, 4,0% rost, 15 mg réz, 15.000 UI A vitamin, 1,500 UI D3 vitamin, 130 mg E vitamin, 3780Kcal.


Túl sok benne a gabona,hús alig van benne, a kutya pedig ragadozó.

Az ára is tükrözi a minőségét: 10kg 3690 forint. Az elfogadható tápoknak kb. dupla enni a kilós ára.

2018. jan. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor ne váltsd le a Brit Caret, az jó táp :D (a miénk premium)
2018. jan. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem akkarok váltani...csak kíváncsiság
2018. jan. 17. 16:56
 8/8 anonim ***** válasza:

"Rájöttem, mivel a gugli nem is dob ki mást. Ha az a fehérje tartalom tényleg csak 28% akkor keress jobbat. Úgy tudom minimum 40%-nak kell lennie, mi Brit-et eszünk, az 42%-os. "


Ezt most a hústartalomra érteted? Mert a hús és a bel fehérje tartalom nem ugyan az.

A közel 40%-nyi fehérje érték nagyon nagyon magas. Azt nem minden kutya bírja. A kemény sport kutyáknak van szükségük maximum ilyen fehérje értékre. Jelenleg Magyarországon a legmagasabb hús és fehérje tartalmú táp az Orijen. Az Orijen tápok 38-40% fehérje arány körül mozognak.

A Brit Car család nagyon jó, átlagosan 26 - 28% fehérje tartalmúak ami olyan 30-35% dehidratált húsból van. A BRIT CARE ENDURANCE DUCK & RICE kifejezetten sportos kutyáknak van, annak a fehérje értéke 32% összetételében 42% kacsahús lisztel.

Tehát a fehérje arányt ne keverjük össze az összetételben szereplő húsaránnyal!

A kutyáknál a szakirodalom 20-28% fehérje tartalmat tart ideálisnak (igaz ebben vannak viták). A magasabb fehérjét nem minden kutya bírja. A magas aktivitású sport kutyáknak javasolják az extrémen magas fehérjetartalmú tápokat.

A fehérjével kapcsolatban eléggé eltérőek még szakmai berkeken belül is a vélemények. Az általánosan elfogadott nézet, hogy a kevesebb, inkább jobb.


Mara Dog - sehol sem találok hozzá normális összetételre vagy beltartalomra vonatkozó leírást, így nem tudok róla mit mondani, azt sem hogy jobb vagy rosszabb-e mint a Brit.


Egy kis segítség a tápok elemzéséhez:

[link]

Nagyon jő összefoglaló:

[link]

2018. jan. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!