Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon száraz, és repedezett...

Nagyon száraz, és repedezett a francia bulldogom orra. Ez normális?

Figyelt kérdés

Van egy 7 hetes bulldogom.

Eszik, iszik rendesen. Állatorvoshoz jövőhét elején mennénk, de aggódom hogy esetleg gond van.

Van egy másik kutyánk is, ő keverék, és az ő orra szinte állandóan nedves. Ezért is furcsa ez most nekem.


2018. jan. 18. 13:47
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Miért van nálad 7 hetesen? Biztos hogy gond van, mivel szaporítós a kutya, gondolom se oltva, se féreghajtva nincs, bármi baja lehet. Én nem várnék jövő hétig az orvossal.
2018. jan. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%

Az orra lesz a legkisebb bajod ha már 7 hetesen nálad van. Azon kívül, hogy a jelenleg hatályban lévő törvények szerint 8 hetes kor alatt nem lehet elválasztani a kölyköt az anyjától még a szocializáció is kimaradt neki.

Szóval a legbetegesebb fajtából vettél egy fajtajellegű keveréket és azt is a legroszabb szaporítók egyike közül aki oltások nélkül odadobja a kutyát az új gazdájának.

Én nem várnék az orvossal jövőhétig, de nemsokára már úgyis nagyon közeli lesz a kapcsolatotok a heti rendszerességel való látogatások után.


Mellesleg akarva/akaratlanul ezt támogattad: [link] és persze a menhelyek megtöltését is. Gratulálok.



41/2010. (II. 16.) Kormány rendelet.

(14. §, 15 bekezdés): - Az eb, macska és görény kölyköket nyolchetes korukig anyjukkal kell tartan

2018. jan. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem azért van nálam 7 hetesen mert szaporítótól van. Teljesen más okból sajnos. 🤔

3x volt féreghajtva eddig, és oltva 1x, most mennénk majd a következő oltásra. Minden papírja meg van. De nem is ez a lényeg. Nem is tartozik senkire.


Egy kérdésem lett volna csak, de egyből lerohanják az embert, holott fingjuk sincs hogy valójában mi is van a háttérben, és mi okból kifolyólag van nálam szerencsétlen csepp kutya!

Tisztában vagyok a linkkel, amit belinkeltetek, nyugodjatok meg, SOHA nem támogattam a szaporítókat!

2018. jan. 18. 14:18
 4/5 anonim ***** válasza:
65%
Nyugi már. Ha tisztában vagy a szaporítással, ne lepődj meg, hogy így le lettél támadva. Nekem is ez volt az első godolatom, hogy szapis kutya (bár ha nem tartozik senkire, honnan került hozzád, akkor valami akkor sem oké a háttérben), mivel minden egyes nap kiírnak ide egy halom kérdést, szintén 7 hetes, szintén problémás kutyáról, tehát nyilván, hogy már az az első gondolata az embernek, hogy "f@$z@, megint egy szapis kutya..."
2018. jan. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Természetes hogy így reagálok, ha le vagyok rohanva egyből. Nincs joga senkinek ehhez. Ugyanúgy én sem vádaskodok bárki felett ha épp korábban ki került az alomból, és ne adj isten gond van, és itt mer információt gyűjteni. Nincs semmi titkolni valóm, nincs vaj a fülem mögött.

Sosem vásároltam kutyát a jófogás és társairól, papírok nélkül, és még sorolhatnám.

Képben vagyok ezekkel a dolgokkal. Rendszeresen támogatom a menhelyeket is, hol étellel, tisztítószerekkel, nem pedig úgy hogy megunt, beteg kutyákat tuszkolok még az amúgy is megtelt telephelyekre. Van örökbe fogadott kutyám, és volt már törzskönyvezett is.


A kiskutya befogadása derült égből villámcsapáskét került hozzám. Ettől függetlenül papírozott, látta már állatorvos is, nem is 1x, de helyileg máshol élek ahol ő eddig volt, így változott az orvos is. Egyébként felhívtam az orvost, holnap megyünk is, megnyugtatott hogy valószínűleg csak bőrápoló olajjal kell ápolni napi rendszerességgel. De holnap, személyesen többet tud mondani ő is!

2018. jan. 18. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!