Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szilveszterkor eltünt a...

Szilveszterkor eltünt a kutyánk és megtaláltuk, de nem adják vissza?

Figyelt kérdés

Tobben mondtak mar,hogy lattak ennel a csaladnal a kutyankat. Mentunk vagy 10x,de soha nem nyitottak ajtót. Most viszont kint volt az udvaron a kutya és tényleg a miénk. Chip van benne,de sajnos nincs regisztralva. Oda jott hozzánk,felismert. Amikor meglatott a hapsi kijott es elzavart minket. A kiskutyát ugy rangatta el. Husky kutya. Gondolom tudja,hogy nem 2Ft.

Rendőrség? Vagy hova lehet fordulni?



2018. jan. 18. 19:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
87%

Ez kezd nekem nem tetszeni...

Először is: ha odament hozzád a kutya, miért kell leolvasnod a chipet, hogy biztos legyél benne, hogy a tiéd? Anélkül nem ismered meg?

A másik: az állatorvos nem gátolhatja az oltási könyveket. Olt, beragasztja a címkét a könyvbe, és visszaadja.

2018. jan. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
87%

Ez az egész olyan kamuszagú, ilyet még a világ nem hallott hogy az orvos beveszi a kutyái oltási könyveit és fecniket ad, jó hogy nem mindjárt azt mondod hogy a kutyát is ő tárolja az oltásokig.

Ilyen felelőtlenül szinte semmi esélyed nem lesz a rendőrségnél.

2018. jan. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
82%
Akkor kérd el a könyvét az állatorvostól. Bár, ilyenről még soha nem hallottam. Az oltási könyvnek nálad kellene lenni. És mivel azt írod, husky, akkor a származási lapnak is, illetve akitől vetted, attól is kapnod kellett egy szerződést. Ezekkel tudsz menni a rendőrségre.
2018. jan. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Igen az lesz,hogy elmegyek az orvoshoz. Kb 10 éve volt utoljára kiskutyánk de ott is így volt,hogy csak az oltási sorozat végén kaptam meg a kiskönyvet erre biztosan emlékszem ezért nem is volt fura.

A rendelőbe is kiraktam a kutya képét mikor eltűnt akkor sem mondott semmit az orvos,csak hogy reméli meglesz.

2018. jan. 18. 21:24
 15/18 A kérdező kommentje:
Nagynénéméktől kaptam, nem tenyésztős.
2018. jan. 18. 21:25
 16/18 anonim ***** válasza:
62%
akkor még csak nem is husky
2018. jan. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 EvaSz86 ***** válasza:
77%
Olyan nincs, hogy az orvos magánál tartja az oltási könyvet. És akkor mit csinálsz, ha a kutyát az éjszaka közepén ügyeletre kell vinni? Ott is kérik az oltásit. Na most, nyugodtan lepontozhatsz, de ez az egész sztori több sebből vérzik. Nekem két yorkim van, elvittem őket yorki találkozókra is, ezer kutya közül is felismerem a sajátjaimat, nincs olyan, hogy "le kell olvasni a chippet, hogy biztos legyek benne". Szilveszterkor alap, hogy kutyát nem hagyunk kint, mert akár rohamot is kaphat a félelemtől. Ha már husky fajtajellegű kutyát tartasz az a minimum, hogy olyan biztos a kerítés, hogy nem tud kiszökni. És még mindig azt mondom, hogy olyan nincs, hogy az orvos magánál tartja az oltásit. Az oltásokat bármelyik állatorvos beadhatja, mi van akkor, ha az éppen esedékes oltás időpontjában a te orvosod beteg, vagy nyaral, akkor vársz az oltás beadásával? Én külföldön élek...van olyan oltás, amit a magyar dokink adott be, van amit az itteni kinti...mindkét országban be vannak regisztrálva...a chippel és az oltásokkal együtt. Ráadásul ez a dolog, hogy nincs beregisztrálva a chip...akkor csak dísznek szúrattad bele? A chip után regisztrálják az oltásokat. Például, ha chip alapján nézik, és nincs meg az éves kötelező veszettség ellenije, akkor meg is büntetnek hivatalból. Ha ez a sztori igaz, akkor én a te helyedben már régen reklamáltam volna az orvosnál. A regisztráció ingyenes...és kötelező az orvosnak. Az enyém az olasz orvosunk adataival regisztrálta a kinti oltásokat is. Az oltást fizeted és a chippet, nem pedig ezek regisztrációját. Nem igazán kerek ez az egész.
2018. jan. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Előkeresed, vagy elkéred azt a papírt, amivel igazolni tudod, hogy a tiéd. És kihívod a rendőröket, hogy ellopták a kutyádat, itt a papír róla, hogy a tiéd, de nem hajlandóak visszaadni.

Bár nekem sem teljesen kerek a történet, a mai törvényeknek megfelelően könnyedén lehetne igazolni, hogy az a kutya a tiéd.

2018. jan. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!