Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szilveszterkor elhagytam a...

Szilveszterkor elhagytam a pénztárcám, benne az irataimmal, a napokban megtaláltuk, a pénz nem volt meg, de nem is érdekes, az iratok megvoltak. DE, a diákomról eltűnt vagy lelopták a matricát. Ilyenkor mit tudok tenni? (egyetemista vagyok)

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi,hogy ilyenkor nem lehet "letiltani" az eltűnt matricát? Vagy valaki vígan fog vele szaladgálni,esetleg eladja?

2016. jan. 3. 22:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A TO-n kérdezd meg, amúgy szerintem be kéne jelenteni rendőrségen a lopást, hogy ne legyen bajod belőle, meg ha nincs új diákod, de már ott a papír, hogy kiadtak neked egy matricát, akkor szerintem nem fognak neked csak úgy adni egy másikat.
2016. jan. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De akkor hogy érvényesítik a diákom? Újat kell csináltatnom?
2016. jan. 3. 22:53
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha beviszel egy rendőrségi papírt, hogy ellopták a matricát meg a pénzed, akkor nem lesz ebből gond. De mondom, a TO a legbiztosabb.
2016. jan. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az rengeteg idő,míg ezt elintézik, addig meg matrica nélküli diákkal nem rohangálhatok. Köszönöm azért a segítséget!
2016. jan. 3. 23:10
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Be kellene jelenteni hogy eltűnt hogy ne legyen belőle bajod. Egyébként meg 6-8 ezerért adnak új matricát.
2016. jan. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Értem, akkor van olyan,hogy kaphatok csak matricát? Nem kell ehhez még diákot is igényelnem?
2016. jan. 3. 23:12
 7/12 anonim ***** válasza:
A rendőrségen kb 0-3 óra várakozási idő után instant tudsz feljelentést tenni bármikor, amit jegyzőkönyvbe vesznek, és rögtön mehetsz a TOra matricáért. De én előbb a TOra mennék, hogy ideiglenes igazolást kérjek addig, és elkérném a matrica számát, hogy azt is felírják a feljelentésnél, mert szerintem kérdezni fogják. Nem olyan sok idő.
2016. jan. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
30%

A tolvaj jóindulatú volt, mert a számára szükségtelen, de számodra fontos dolgok visszajuttatását lehetővé tette számodra. A különböző iratok, igazolványok újbóli beszerzése sokkal nagyobb kárt okozott volna.


Fontos, hogy a jóindulatú viselkedés pozitív megerősítést kapjon, de legalábbis ne legyen hátrányos a rosszindulatú viselkedéshez képest!

2016. jan. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8

Ne haragudj, de te miről beszélsz? Egyrészt, valószínű soha semmi nem lesz a feljelentésből, bár egy matrica szám alapján tényleg vissza lehetne keresni az elkövetőt, vagy legalábbis azt, aki megvette attól az embertől. Másrészt nem a kérdező a döntéshozó, ha elkapnák az illetőt nem ő fogja letartóztatni vagy ítéletet hozni a bíróságon, de feljelentést mindenképp tennék a helyében, hogy nehogy a végén még ő kerüljön bajba emiatt.


"de számodra fontos dolgok visszajuttatását lehetővé tette számodra"


Az ilyen sztoriknál általában úgy találják meg a pénztárcát, hogy a környező kukákba vagy bokrokba hajítják, miután kiszedik, ami kell. Azért ettől még nem kell falnak rohanni... Persze nyilván én is örülnék, hogy legalább nem kell a következő fél évet az okmányirodában töltenem, és súlyos összegeket otthagynom, de tényleg nem értem a kommented.

2016. jan. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kukában találtuk meg mi is.De matricaszám alapján hogy tudnak visszakeresni? Az mindenkinek az egységes, az egyetem kódja van rajta.
2016. jan. 4. 19:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!