Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 moszkvai őrkutyánk utálja a...

2 moszkvai őrkutyánk utálja a gyerekeket. Ha nekünk születik saját, vajon őt sem fogják szeretni?

Figyelt kérdés
2018. jan. 19. 02:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Részletesebb leírás kéne... miből gondolod hogy utálják a gyerekeket?

Utcán is? Mi a reakciójuk idegen gyerekre? Nem engedik magukat megsimogatni? Lehet csak sose láttak még "kisembert" és csak óvatosak ezért elhúzódnak mert nem tudják mi az és amihez a kutya nincs hozzá szocializálva attól fél...


Ez sokkal összetettebb dolog... Valami részletesebb leírás kéne hogy miből gondolod hogy utálják a gyerekeket..


De amúgy egy jó Moszkvai csak kifelé agresszív, az idegenekre, befelé, a család felé soha sem.

A hangsúly azon van hogy JÓ moszkvai! Nem 15 ezres szaporítósra gondolok ezalatt... Mert nem az a jó Moszkvai...

2018. jan. 19. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
7%

Minden héten van a hírekben hogy kisgyereket, idős személyt megmarcangűlt a kutya.

Ti is a hírekbe akartok bekerülni.

2018. jan. 19. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2 szukáról van szó, egyikük 6, másikuk 3 éves, anya-lánya páros. Én nemrég költöztem a páromhoz, az ő kutyái. Mindkettővel kutyaiskolába járt, azt nem tudom, hogy honnan vásárolta őket, majd megkérdezem, de őt ismerve nem hiszem, hogy olcsón valami szaporítótól.

Nincs velük semmi gond, hatalmas területük van, de sétáltatjuk őket (már egyedül én is, bár én egyedül csak 1 kutyát merek bevállalni), nem rakoncátlanok sem kapun belül, sem azon kívül.

Elég sok barátunk jár hozzánk, olyankor a kutyák nincsenek elzárva, ha új ember jön, akkor párom bemutatja őket a kutyáknak és nincs gond, tisztes távolból figyelik általában az eseményeket. Azonban mikor jönnek a barátaink gyerekei is (3-4 éves formák), akkor láthatóan idegesek a kutyák, nem nyugodtak. Persze meg akarják őket simogatni, úgy próbáltuk, hogy a párom közben ott van mellettük, de nem engedik, egyre idegesebbek, ahogy közelednek a gyerekek... Ami azért fura számomra és ezért gondolom, hogy utálják a gyerekeket, mert mikor idegen felnőttet mutatunk be nekik, akkor is távolságtartóak, de nem idegesek. Engem is nagyon hamar megszoktak, már egyszerre éreztem, hogy szeretnek a kutyák, jöttek utánam, kérték a simogatást. Aggódom, mert rövidesen mi is babát tervezünk.

2018. jan. 19. 11:47
 4/6 A kérdező kommentje:
Utcán egyébként rá sem néznek a gyerekekre, csak az udvarban lesznek tőlük idegesek.
2018. jan. 19. 11:48
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekek hirtelen mozdulatai, magas hangja zavarhatja a kutyákat. Az biztos, hogy ha nektek gyereketek lesz, soha nem szabad majd egyedül hagyni a kutyákkal, de ez minden esetben így van. Ha amúgy normálisan szocializált, jól nevelt kutyákról van szó, akkor nem fogják bántani, és megszokják majd a jelenlétét. Ha lehetséges, jó lenne már addig is szoktatni őket a gyerekekhez.
2018. jan. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem csak félnek, mert nincsenek a gyerekekhez szokva. Próbáljátok meg hogy a kutya akarjon a gyerekekhez közeledni.

Mondjuk jutalomfalat stb.

Nekem kuvaszom van ő se látott soha gyereket kis korában és olyan másfél éves korában egyszer odajöttek hozzánk gyerekek megsimogatni és az anyának hagyta magát megsimogatni de a gyerekektől rettegett a hangos nevetéstől meg az egésztől. Aztán pár barátom gyereke, meg unokatesóm, meg stb. ezzel a jutalomfalattal hozzászoktatta hogy gyerekek közelében lenni jó élmény mert egybe köti a kutya azzal hogy dicséretet, jutalomfalatot meg simogatást kap a gyerekek közelében, pozitív visszajelzést kap mikor a gyerekek körül van.


Amúgy igen a klasszikus őrkutya bizalmatlan és távolságtartó. Szerintem pont ez a típus, a nagy testű keleti fajták a leginkább gyerekszeretők ha hozzá vannak szoktatva. Én pásztorkutyák között nőttem fel és egyedül voltam hagyva közöttük és nem lett semmi bajom, se a kaukázusitól, se a pireneusitól se a kuvasztól se a komondortól pedig ilyesmi, ezeknek a fajtáknak a keverékei voltak nekünk gyerek koromban.


Ezek a keleti típusú kutyák általában ilyenek a gyerekekkel:

https://www.youtube.com/watch?v=RcHFBELemfo

2018. jan. 20. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!