Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Férges a kiskutya, mit tegyek!?

Férges a kiskutya, mit tegyek!?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


1 hete van nálunk kb a 9 hetes kiskutya (keverék, tacskó, palotapincsi, stb), elég hányatott sorsa volt fiatal kora ellenére, mert a neki szánt gazdi egy nap után visszaadta, mondván agresszív...így befogadtuk... annyira agresszív és buta, hogy 1,5 hét alatt megtanult parancsra ülni, várni a kajájára, szólni ha pisilni-kakilni kell (persze balesetek vannak és lesznek is még), kimenni onnan, ahová nem szabad bemennie, a pacsit is két napja már tudjuk :), a kemény harapások játék közben le lettek szoktatva, most már kb elnézést kérne ha kicsivel is erősebben harap, de most nem is ez a lényeg, csak ki akartam írni magamból :D, hogy milyen ügyes és milyen idióta emberek élnek a Földön.


A lényeg, hogy reggeli kakinál 2 jó hosszú (szerintem 1 cm tuti volt) férget kakilt, elég híg is volt a széklete.


Jelenleg Real Nature konzervet kap (száraz tápot beszereztem már, szintén ebből a típusból, de még van 1.5 konzerv úgyhogy lassan szoktatom át rá)


-Lehetséges, hogy a konzerv miatt jött ki rajta?

Tudom, hogy általános, hogy férgesek lesznek, csak akkor már ezt a 1.5 konzervet se adnám neki, ha ez táptalaja a gyakori férgességnek.


Érdeklődtem az előző tulajnál, vagyis akinél azután volt pár napot, mikor az "eredeti" gazditól elkerült, voltak állatorvosnál, parvot kapott csak, féreghajtót nem.


Elvileg nem lehet oltás után féreghajtani, ez igaz? Adjatok neki most féreghajtót? Holnap megyünk a második oltási körre, próbáltam telefonon elérni az orvost, de nem veszi fel. Én holnapig meggajdulok, úgy aggódom a kis kutyusért.


A gond még az, hogy 30 hetes terhes vagyok, bár igyekszem mindig kezet mosni játék, vagy bármilyen érintkezés után, főleg pisi-kaki, de ki tudja... lehet fertőzésem akár nekem vagy a páromnak? Érdemes gyógyszertárban kiváltanom féreghajtót magamnak, vagy várjam meg míg visszaköszön egy?


Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat!



2018. jan. 19. 09:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Oltással együtt is kaphat féreghajtót, már rég kellett volna kapnia. Kapjon most (azaz holnap), majd 2 hét múlva ismét.

Nem a konzerv miatt természetesen, hanem mert már az anyja is férges lehetett, így született. Alap, hogy a kiskutyáknak 2 hetes koruktól kell 2 hetente kapnia a féreghajtót eleinte. Később pedig negyedévente, hogy ne fertőződjön újra.

Ha kezet mosol, és nem nyúlkálsz a szádba kutyás kézzel, nem valószínű, hogy elkaptátok. Erről kérdezd meg a saját orvosodat, hogy javasol-e a biztonság kedvéért nektek is vagy sem.

2018. jan. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Holnap a dokinál kérjetek féreghajtót.

Sajnos jól "átvertek" ahonnan hoztad a kutyát, alap dolog lenne,hogy féreghajtás után adják oda. Gondolom jó pénzért vettétek és nem fért már bele nekik egy 300 forintos féreghajtás. Nevetséges.

A dokit kérdezd meg,hogy neked kell -e féreghajtó most, sajnálom, hogy pont terhes is vagy. Szerintem nem lesz bajotok tőle, de kérdezz rá inkább.

2018. jan. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A kölyök akár az anya tején át is fertőződhet, nem a konzerv a baj.

Az baj, hogy féreghajtót nem kapott, miért nem adott az állatorvos? Nem értem, a lényeg hogy próbálgasd elérni a dokit, és az ő asítására adjatok neki.


Párod pedig a kertben lapátolja össze a kutyaürüléket, azzal sokat mentesítitek a féreggel terheltséget.


Nem tudom hogy társul-e más tünet, vagy csak férget ürít, de ha csak az utóbbiról van szó, kivárhatod a holnapot.

2018. jan. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszotokat!


Igyekszem elérni az állatorvost, most édesanyukámon keresztül hívtunk egy másik, régi ismerőst is, aki szintén állatorvos, csak épp műt, de dél körül visszahív...


Olyan rossz érzés, mert mások leszidtak, hogy miért viszem ki a kis kutyát, ha nincs meg minden oltása... de én úgy tudtam/tudom, hogy olyan helyre nem lehet vinni, ahol más kutya is előfordul. Na most a hátsó kertünk pont nem az a hely :( van neki pelenka is, de nem szeretném rászoktatni, mert a végén ideszokik és sose lesz szobatiszta. Éjjel, ha nem halljuk szegényt, hogy jelez, akkor szokott rámenni és pisilni. Nappal ha elkések a 1,5 órás kijárásokkal, szimplán bosszúból bepisil máshová, nagyon édes :)


A kakit mindig felszedjük utána, igazi kis trágyázó gép, úgyhogy szerencsére ez nem okoz plusz munkát.


Írok akkor a saját orvosomnak is, hogy javasolja-e, illetve van-e egyáltalán olyan gyógyszer, amit ilyenkor bevehetek.


Köszönöm szépen, remélem nem felejtettem el semmit! :)

2018. jan. 19. 11:03
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem csak a kutyák lehetnek férgesek, a kertben simán elkaphatta úgy is, ha nem jár ott más kutya, bár valószínűbb, hogy az anyjától vagy az előző gazdánál kapta el. A kutyákat rendszeresen kell féregteleníteni, életük végéig. Valóban szokták mondani állatorvosok, hogy várj 1-2 napot oltás után a féreghajtással, na de így is már rég meg kellett volna kapnia, nem is egyet.
2018. jan. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem gajdulni kell hanem féreghajtót adni a kutyának rendszeresen.

Gondolom hallottál már róla.

Van tabletta és paszta formában is. Kaphatsz az állatorvostól, elmehetsz állatpatikába és rendelhetsz neten is.

2018. jan. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha már magától üríti a férget, akkor elég súlyos a fertőzöttség. Mihamarabb féreghajtó kell neki, aztán két hét múlva újra. Addig kell ismételni a kezelést, amíg már nincs féreg az ürülékben. A kertbe nyugodtan kiengedheted, férget ott is kaphat, de nem az az igazán veszélyes, hanem a különböző vírusos fertőzések, amiket más kutyától kaphatna el. Ti valószínűleg nem kaptátok el a férget, ez inkább kisgyerekeknél veszélyes, akik gyakran nyúlkálnak a szájukba. De azért inkább említsd meg az orvosodnak, és figyelj, hogy kutyázás után ne nyúlj az arcodhoz és mindig moss kezet.
2018. jan. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi! -beszéltünk a másik orvossal, kicsit ő is hallgatott mikor mondtuk h az előző allatorvos nem adott neki fereghajtot...jeleztem az anyuka tulajánál hogy nem ártana ott is elvegezni gyakrabban.


12:40 nyilván ha nem tájékoztatnak félre, már korábban megkapja, de ez csak ma derült ki. Köszi a bizalmat.

2018. jan. 19. 14:13
 9/9 A kérdező kommentje:

Kakilt végre, most nem láttam benne kifejlettet, de mintha pete lett volna. Ma 6ra megyünk a másik dokihoz, azt mondta semmi gond nem lesz :)

Köszönöm Nektek a segítségét!

2018. jan. 19. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!