Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen "kevésbé aktív" kutyák...

Milyen "kevésbé aktív" kutyák vannak?

Figyelt kérdés
Párommal még nem költöztünk össze de már tervezzük hogyha egyszer megtörténik szeretnénk kutyát mert egyikünknek se volt rá lehetősége. Tudjuk hogy nem vagyunk túl aktív emberek ezért nem akarunk valami cuki de mozgásigényes kutyát (a corgikat pl imádjuk de letettünk róluk mert nagyon sok mozgás kell nekik). Ilyen esetben vannak esetleg olyan fajták amiknek nem olyan nagy a mozgásigénye? Arra is gondoltunk hogy akár idős vagy sérült kutyát fogadnánk be, rájuk úgyis kevés a jelentkező bár nem tudom ők mennyire valók kezdőknek.
2018. jan. 20. 19:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Angol buldog.
2018. jan. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Kitömött.
2018. jan. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Menhelyi keverék.

Ez nem fajtafüggő

2018. jan. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%

Angol bulldog,francia bulldog , bár sajnos nagyon beteges fajták, tehát csak akkor javaslom, ha van pénzetek egy nagyon jó tenyészetből való kutyára mert különben pénztemető mindegyik.


Mopsz, whippet, törpe uszkár a mozgásigényükkel álltalában mindenki megbirkózik


De ha nincs konkret elképzelés én a menhelyet javasolnám (mi is örökbe fogadtunk). Mivel első kutyások lesztek, fontos, hogy ne egy domináns,örökmozgó kerüljön hozzátok. Sok menhely dolgozik ideiglenes befogadókkal, ők pontosan be tudják lőni, hogy kihez való az adott kutya. Pl. füzesabonyi allatvédő alapítvány

2018. jan. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

A bulldogok pl. kevésbé mozgékonyak, de én nem javaslom őket, mert amellett, hogy nagyon drágák, betegesek is. Ráadásul szerintem jelenlegi formájukban állatkínzás a puszta létük is, mivel nem kapnak normálisan levegőt. :(


Az agarak is ideális kanapékutyák. Ha a napi sétájukon 1-2 órát futhatnak (ennyire minden kutyának szüksége van), utána tök jól elvannak a lakásban, nem pörögnek egész nap.


A menhelyek sok olyan idősebb (vagy sérült, pl. félszemű, háromlábú, vagy csak előnytelen külsejű) kutyus él, amelyet kezdő gazdik is nyugodtan bevállalhatnak. A gondozók ismerik a kutyáik természetét, jellemét, így tudnak segíteni a választásban.


Ha menhelyi kutya mellett döntötök, akkor a következőkre figyeljetek: a kutya legyen veletek mint idegenekkel is barátságos, vidám. Ne legyen félénk, ijedős, ne legyen agresszív, tartózkodó, bizalmatlan.

Érdemes kivinni a kiszemelt kutyát sétálni magatokkal, rászánni pár alkalmat az ismerkedésre. Szinte biztosra veszem, hogy meg fogjátok találni egy menhelyen a kutyátokat, annyira bőséges a választék (sajnos). Ne kapkodjátok el a döntést, több kutyával is ismerkedhettek, több menhelyre is ellátogathattok döntés előtt.

2018. jan. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
Mkt jelent a kevésbé aktív? Mekkora lenne a napi séta? Hogy lenne egyedül?
2018. jan. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
Egy jó természetű, középkorú menhelyi kutya éppen ideális kezdőknek. Sokkal kevesebb gond van vele, mint egy élénk kis kölyökkel. Problémás, viselkedészavaros kutyát persze nem jó elsőre bevállalni, de egy jobb menhelyen segítenek a választásban, figyelembe veszik az igényeiteket. Nyugisabb fajták pl a bulldogok, a basset hound, az agarak (intenzív, de kevés mozgás kell nekik). Fajtamentésnél is érdemes körülnézni, nekik vannak lehiggadt felnőtt kutyáik.
2018. jan. 21. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, még nem élünk együtt szóval a konkrétumok (mekkora hely, meddig lesz egyedül stb) még nincsenek meg, csak gondoltam nembaj ha az ember előre eltervezi mit szeretne.

Az angol bulldogot mondtátok többször is de tényleg rossz ránézni szegény állatra. Az agarakról eddig azt hittem valami brutálisan örökmozgó kutya, minden nap tanulok valami újat :)

Mondjuk a legjobb ötletnek tényleg a menhely hangzik, ma kíváncsiságból felmentünk a helyi menhely oldalára és párom minden 2. kutyát haza akarna vinni :D

Mozgásigénynek természetesen nem azt várom hogy a kutya 0-24 fetrengjen a kanapén, de nem vagyunk nagy sportemberek szóval nem szeretnék olyan kutyát akinek hatalmas mozgásigénye van, pl border collie-t ha tudom hogy valószínűleg nem fogjuk tudni kielégíteni.

2018. jan. 21. 01:19
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Menjetek ki a menhelyre, és ott mondjátok el ezeket a feltételeket a gondozóknak. Biztos vagyok benne, hogy szívesen segítenek, de ti is megismerhetitek a kutyust, mielőtt hazaviszitek. Így szerintem sokkal egyszerűbb megfelelő ebet választani. Az pedig nagyon szép gesztus, ha egy esélytelen kutyát választotok.:)

2018. jan. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyed függő ez a dolog, mert hiperaktív mopszot ismerek akit lelőni nem lehet, egy másik meg fekszik egész nap és napi 3x fél órás sétákkal elvan.


Első havanese-kutyusunknak nem volt túl nagy a mozgás igénye napi 3x sétáltunk egy panelkutyát ennyiszer le kell vinni! ebből az egyik max 1 órás volt.


Mostani havánk pedig 1,5 óra labdázás után dől ki, de volt mikor reggel és este is 1,5 órát játszottunk,futkorásztunk simán bírta. Nyáron rengeteget úszik, azt is bírja.

Szóval kistestű de nagyon aktív, még több időm lenne akkor eljárnák vele pluszba agilityzni szerintem imádná és jó is lenne benne.


Egy idősebb menhelyi keverék jó ötlet lehet.


Lusta francia bulldogot és angol bulldogot nem ismerek, többet ismerek 5 franciát 3 angolt mindegyik eléggé pörgős, nyáron kevésbé nyilván.

2018. jan. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!