Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskót lehet kint tartani?

Veraaa05 kérdése:

Tacskót lehet kint tartani?

Figyelt kérdés
Mamáméknál él a szomszédban.Néha ha hideg van beengedik a kazánházba,de csak ritkán.Átjöhet hozzánk és amikor nincs itthon senki beengedem az előszobába,mert nagyon sajnálom.Egyébként ezen kívűl jól van tartva megvannak az oltásai,féreghajtva,kullancs és bolha írtva van.Háza is van nagy pokróccal.
2018. jan. 21. 18:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
37%
Nagymamámnak is tacsijai voltak (anya és fia), kint tartotta őket. Volt nekik szigetelt házuk, télen egy fedett ólban aludhattak, ami tele volt szalmával. Sosem volt bajuk, nem is igen akartak bejönni a házba, de élvezték, hogyha kiültünk velük a teraszra nyáron. Picike 14 évesen halt meg, a fiú kutyi pedig 11 évesen. Boldog életük volt, szeretetben éltek, nem volt bajuk a hidegben sem. Szoktatás dolga, a lényeg, hogy eldöntsük, kinti vagy benti lesz a kutya, és ne keverjük.
2018. jan. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Igazából ő szerintem be akar jönni,mert ott szokott nyüszíteni az ajtó előtt.
2018. jan. 21. 18:58
 3/20 anonim ***** válasza:
76%

Nem, nem szoptatási kérdése. A tacskó rövidszőrű, alacsony kutya, nem való kintre. Ennyi. Lehet ragozni, de ez van. Lakásba való, házba, melegbe. Nem nő meg a szőre, nem szokik hozzá.

Az hogy kap kaját meg oltást nem jó tartás hanem ALAP!!! Nem itt kezdődik a jó tartás és a mindent megkap.

2018. jan. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
49%
*szoktatás
2018. jan. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
72%

A tacskó nem lehet kinnt télen mert rövidszöru es fazik

Aki nem engedi be télen , minek veszi meg a kutyat , kinozni ?

2018. jan. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
34%

Rokonok szintén kint tartják tacskót, jó 10 éve, s semmi baja, nem beteg, nincsenek rossz ízületei, semmi. Van egy nagyon jó kis kutya ólja, ami ki van bélelve, s ott egy másik, nagyobb testű kutyával együtt alszik.

Én is sokat olvastam fórumokon, meg itt is, hogy az milyen 'kínzás és gonoszság', de mondom, a kutya él, és virul, nem beteges, nincsenek problémái, s még csak nem is próbál bemenni a házba ha nyitva az ajtó, akkor sem

2018. jan. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
2-es szerintem sem!De sajnos nem az én hibám,hogy nem jöhet be a házba.
2018. jan. 21. 19:19
 8/20 anonim ***** válasza:
24%
Ez egy féregűző vidéken és senki se tartja benn. Kell neki egy ház egy rakás ronggyal és elvan, igénytelen.
2018. jan. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
81%

Nem szabadna kint tartani. Alacsony is, kistestű is, rövid szőrű is (hacsak nem szálkás, de a másik két tulajdonság arra is igaz).

Télen kínszenvedés neki kint.

A házába pedig nem pokrócot, hanem szalmát kellene tenni, ha már kint kell lennie szegénynek. A bejáratra hófüggönyt, és a házat a talajtól elemelni, és minden oldalról, alul-felül is leszigetelni vastagon.

2018. jan. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
A ház el van emelve.Nem szálkásszőrű.Kipróbáljuk a szalmát!
2018. jan. 21. 20:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!