Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskót nehéz tartani?

Tacskót nehéz tartani?

Figyelt kérdés
Ilyenekre gondolok mint pl.: tanítás

2015. febr. 15. 13:16
 1/6 anonim ***** válasza:
2015. febr. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
van pár tacskós ismerősöm, szinte mind butaság amit a videóban mondtak.
2015. febr. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én személyesen is ismerek 3 tacsit ( 2 sima szőrűt és egy szálkásat) Nincs velük semmi probléma.


Következetes nevelést igényelnek,szabályokat kell felállítani, mint bármely másik fajtánál.


De amúgy ha beszélgetsz tenyésztőkkel és konkrétan gazdikkal akkor ők biztos jót rosszat elmondanak az adott fajtáról:)

2015. febr. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én egy törpetacsi szukát nevelgetek immár 2,5 éve! Következetességet, rendszerességet kíván a nevelése, de nem reménytelenek - az enyém egy haspók, jutalomfalatért bármit szívesen megtanul és amit egyszer begyakoroltunk, azt stabilan végrehajtja bármikor! Nagyon bújós, ölbenülős állatka, tökéletesen beilleszkedett a családba és a nem túl kutyabarát férjemet is "megszelidítette"!Nagyon szófogadó és alkalmazkodó kutyus. Egyetlen dolog volt vele nagyon nehéz: elég sokára lett szobatiszta!
2015. febr. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szitakötő88 ***** válasza:

Nekem tacskó keverékem van, és lakik a környékünkön pár szálkás szőrű.

Az én kutyám nagyon játékos, még 8 évesen is alig várja, hogy játsszak vele. Ragaszkodó, minden percet, amit rászánok hálásan fogad, jön utánam mindenhová. Viszont attól sem esik depresszióba, hogy én hét közben nem vagyok otthon, és a szüleim is csak keveset tudnak vele foglalkozni a hétköznapokon.

Nagyon szeret enni, és ő is szívesen tanul új dolgokat, ha kap jutalmat. Tud egy csomó mindent, de sajnos a feltétlen engedelmesség nem az erőssége, viszont ha van kedve, akkor mintakutyaként viselkedik. Nálunk nincs gond az elhízással, de tacskóknál elég gyakori, erre figyelni kell!

Szereti a simogatást, a kényelmet, de nem szobakutya, télen-nyáron az udvaron van. Persze egy rövidszőrű, fajtiszta törpetacsi ezt lehet, hogy nem bírná, nem tudom...

Nálunk két nagyobb gond van, és ezeket egy másik hím tacskónál is láttam már: nagyon szeret elszökni, de általában pár perc múlva visszajön, kivéve, ha talál valami "jó csajt"... :D

A másik, hogy tud agresszív lenni néha. Ez biztos részben a házörző ösztön miatt van, részben pedig a mi hibánk, hogy nem szocializáltuk megfelelően. (első kutya...) Ezért más kutyákkal és idegenekkel bizalmatlan, sokszor túlságosan is... De ez valószínűleg általában megelőzhető, egy kis házőrzés meg sosem árt...

Ennyit tudtam mondani, összességében szerintem nagyon okos, vidám és alkalmazkodó kutyák, ha odafigyelünk erre a pár dologra.

2015. márc. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem szalkas szuka tacsim van. Nagyon okos es jutalomert barmit megcsinal. Igazi szobakutya, szeret mindenkit es mindenkinek hatra fekszik es elvarja a vakargatast, egy tunder. Nagyon jo valasztas. Ha van kerdesed nyugottan irj privatban is :).
2015. márc. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!