Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Műtéti altatásnál találkozott...

Műtéti altatásnál találkozott már valaki légzéskihagyással?

Figyelt kérdés
Van egy 8 hónapos Chiuaua kislány kutyánk, Heaven akit múlt héten szerettünk volna ivartalaníttatni. Még a műtét megkezdése előtt, miután megkapta az injekciót és altatógázt elkezdett kihagyni a légzése, így abbahagyták a műtétet. A doki szerint 1000 kutyából 1-nél előfordul, hogy érzékeny az altatásra,1 hónap múlva megpróbálják más kombinációval. Találkozott már valaki ilyen esettel? Állhat vajon más a háttérben?

2018. jan. 21. 22:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Anno a német juhász 7 hónapos kanomnál a könyök műtétjénél utólag mondta az orvos, leállt egy időre a légzése a kutyának. De helyrehozták és befejezték a műtétet. Viszont az adatokhoz odaírta, milyen anyagot nem használhatnak, ha ismét altatni kellene. Szerencsére, soha nem volt rá később szükség.
2018. jan. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 EvaSz86 ***** válasza:
8 hónapos kislány yorkie-mat kb. 4 hónapja ivartalanították. Ott voltam az altatásnál még mellette, és neki is légzéskihagyása volt, én megijjedtem, de a doki azt mondta, ilyen előfordulhat. Lélegeztetőre kötötték, és megcsinálták a műtétet. Azóta nem volt semmi gond, én kérdeztem, hogy mi miatt lehetett, de konkrét választ nem adtak. A kutyus a műtét után egész jól volt. Azóta is olyan, mint egy kis háborús tank. Nem tudom pontosan mi állhat a háttérben, de én gondoltam arra is, hogy esetleg nem jól mérték ki az altató mértékét...azért az ilyen pici kutyusoknál az adagok pontos kimérése nagyon fontos...lehet picit többet adtak, mint kellett volna.
2018. jan. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Eleve vannak kutyák,akik ezekre érzékenyek. Ivartalanítást meg egyéb más műtétet vérkép vizsgálat nélkül nem szoktak csinálni ha mégis akkor külön lehet kérni,hogy vérképet szeretnél nézni altatható e a kutya.


Amúgy a gépes altatás biztonságosabb,ott rögtön látják ha gond van. Csivinél meg yorkinál tuti a gépes altatást akarnám hiába drágább.

2018. jan. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásaitokat!

Vérképet nekünk nem csináltak, nem is ajánlották, hogy lehet, ilyen téren pedig kezdők vagyunk, de kérünk is egy vérképet, köszi! Gépes altatás volt vagyis lett volna, de mivel már az elején kihagyott a légzése így nem kezdett bele a doki.

Az injekciót is a legkisebb adagot kapta(előttünk mérte ki),azt ajánlotta egy hónap múlva próbáljuk más kombinációval.

Én nagyon megijedtem legszivesebben kértem volna uh-t és rtg-t, csak a doki beszélt le róla, hogy várjunk vele, mivel egyébként soha semmi panasza nem volt és egy fiatal, tenyésztőtől vásárolt kutyusról van szó, így ő nem gondolna bármi szervi bajra.

2018. jan. 22. 19:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Megkérdezted a tenyésztőt, volt-e már nála altatással gondja bármely saját, vagy eladott kutyáinál?
2018. jan. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szia. Igen megkérdeztem, és nem volt még. Elküldi az ő dokija mit szokott használni, én meg elküldtem Heavennek mit adtak.
2018. jan. 25. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!