Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem lehetne a szülők egészségü...

Nem lehetne a szülők egészségügyi szűréseihez kötni a törzskönyv kiadását?

Figyelt kérdés
Akkor biztosan meglenne a szűrés a szülőknek. Azt is meg lehetne határozni, hány alomra adnak ki törzskönyvet egy szukától. Nem lenne törzskönyves szaporító.
2018. jan. 25. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát szerintem a szűrésekhez van kötve egy szinten, hiszen a törzskönyves kutyáknak a szüleit szűrik és tenyészszemlére viszik mielőtt a fedeztetéshez jutnának. Mondjuk nem tudom hogy konkrétan rögzítve van-e valahol hogy milyen szűrések kellenek, de fajtáknál különböző előírt szűrések vannak a tenyésztésbe vonás előtt.


Meg lehetne szabályozni az alomszámot is, de én inkább azt nem ilyen szigorúan alomszámként szabályoznám, hanem több feltétel szerint. A szuka bizonyos kora után tilos alom lehozása, nem fedeztetheti évente (ha jól tudom ez meg van szabva talán hogy nyolc hónap kel elteljen?) stb. Ilyen szabályozásokkal pedig már nem is kéne a lehozott almok számát meghatározni, hiszen így már eléggé bekorlátoltak.


De egyébként az lenne a legjobb ha minden fajtaklub a körmére nézne néha a tagjainak hogy mit művelnek...

2018. jan. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezek mind mind szabályozva vannak, csak van, aki ki tudja játszani a rendszert. Ha egy párosításnál nincsenek meg a fajtánál előírt adott szűrések vizsgák akkor a kölykök csak regisztrációs lapot kaphatnak, vagy még azt sem. Egy szuka maximum 6x ellhet a MEOESZ szabályzata alapján. Valahol a császárok is korlátozva vannak. Olvasd el a honlapjukon a szabályzatokat.
2018. jan. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szűrésekhez van kötve. Nem is vehet részt tenyészszemlén az a kutya, amelyiknek nincsenek meg a fajtaklub által előírt szűrései.


Más kérdés, hogy mint mindenhol, itt is lehet csalni.

2018. jan. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezek mind szabályozva vannak, csak szerintem vannak egyenlőbbek, akikre mintha nem vonatkozna. Én ebben nem vagyok benne, de gyanús, hogy ez is ilyen haveri alapon megy, mint errefelé elég sok dolog.
2018. jan. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én egyébként csökkenteném ezeknek a szűréseknek és tenyészszemléknek az árát, viszont sokkal több hozzáértésnek a meglétét tenném kötelezővé (például valamilyen oktatás és vizsla a tenyésztéssel és az adott fajta standardjával kapcsolatban) mint ami némelyik tenyésztőnek van. Így ha a kölyköket a mostani árakon adnák de kicsit csökkennének a szülőkutyákra költött százezreik talán kevésbé akarnák a "szaporító tenyésztők" kizsákmányolni a kutyáikat és jobban betartanák a szabályzatot.
2018. jan. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bármelyik fajtának a klub honlapját megkeresed és elolvasod a tenyésztési szabályzatot. Vannak, ahol szükséges szűrés valamilyen betegségre, vannak fajták, ahol nincs semmiféle szűrés.

Nem találtad fel a spanyolviaszt.

2018. jan. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!