Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ennyit ér az a r. ohadt...

Ennyit ér az a r. ohadt törzskönyv és egészségügyi szűrés, stb?

Figyelt kérdés
Rettentően dühös vagyok. 2 éve kapott a párom apja tőlünk egy golden retrievert. Nem itthoni tenyésztőtől van, külföldön vettük. A kutya egy nagyon jó kennelből lett kiválasztva, 12 hetesen hozhattuk csak el, tk-vel, chippel, szerződéssel. A szülők egészségügyi szűréseit láttuk, természetesen a szülőket is, gyönyörű, egészséges kutyák voltak, szép eredményekkel. Agility, vadászat, stb. Ugyebár az ember azért vesz elvileg ilyen helyről kutyát, hogy úgymond nyugodtan aludhasson, nem lesz baj a kutya egészségével. Átszámítva 200 ezer ft volt a kutya, persze csak hobby célra. Ha tenyészteni, vagy versenyre akartunk volna járni vele, akkor még a dupláját is elkérte volna...Ezt nem nagyzolásból írom, párom 2 évig spórolt, hogy az apja 60. szülinapjára megvehesse az "Álomkutyát". Erre múlt héten a kutya egyik nap nem tudott felállni. Egyszerűen a hátsó lábai felmondták a szolgálatot. Aztán kicsit jobb lett, majd megint rosszabb. Elvitték orvoshoz, és diszpláziát állapítottak meg a kutyánál. Műteni kell a kutyát. Úgy néz ki, hogy a vadászatot, közös nagy kirándulásokat el kell vele felejteni. Nem volt túlterhelve a kutya, és prémium táppal etette apósom. Arany élete volt. Erre 2 éves, szinte még kamasz kutya ilyen beteg lesz. Olyan iszonyatos düh fogott el, hogy el nem tudom mondani. Tudom, hogy nem a tenyésztő tehet róla, de akkor is. Itt is az emberek(köztük én is), hirdetjük a tenyésztőtől való vásárlást, biztatjuk a többieket, hogy szaporítótól NE vegyenek kutyát. Erre így járunk. És az a legbosszantóbb, hogy a szomszéd labradorja egy szaporítótól van, és már 14 éves. Most akkor mi van? Érdemes tényleg tenyésztőtől vásárolni? Mert én már úgy vagyok vele, hogy veszek egy kutyát 30 ezerért, pl egy családtól, akiken látszik, hogy szeretik a kutyájukat, és lehet jobban járok, mintha kifizetnék ennyit. Mi a garancia, hogy a tenyésztői kutya egészséges? Semmi! Persze, visszavihetnénk a kutyát, de apósomnak megszakadna a szíve, ha meg kellene válnia tőle.
2012. aug. 9. 09:07
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
84%

Beszéltél erről a tenyésztővel? Egy ilyen kutyára minimum garanciát vállalnak, arról nem beszélve, hogy a szüleit azonnal ki kellene vonni a tenyésztésből.

Nem számít, hogy a kutya már két éves, hiszen a dp. örökletes, tehát bármikor jön elő, arról a tenyésztőt értesíteni kell.

De az mondjuk gyanus, hogy egyik pillanatról a másikra jelentkezett, ez általában fokozatosan szokott előjönni, nem úgy, hogy egyik reggel nem bír felállni. Semmi előjele nem volt?

2012. aug. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Persze, már szóltam neki, csak úgy pislogott. Mondta, hogy vigyük vissza a kutyát, ad helyette egy másik kölyköt....Nem tudom, hogy volt e előjele. Mi nem Magyarországon lakunk, csak most jöttünk haza, egy hónapra. Annyit mondott apósom, előfordult, hogy a kutya séta közben megállt, leült pár percre, majd ment tovább. Sántikálás pl nem volt. De én nem tudom, nekem nem mondta, hogy gond lett volna. Lehet sántikált, csak azt hitte megrándult szaladgálás közben. Nem mondott semmit.
2012. aug. 9. 09:18
 3/41 anonim ***** válasza:
100%
A genetika nem fekete és fehér. Szűrt szülőktől is születhet beteg egyed, sőt akár egy egész beteg alom is. Ha nem így lenne, akkor eleve nem is alakultak volna ki ezek a betegségek. A hangsúly az esélyeken van. Arra is kicsi az esély, hogy valakinek lotto ötöse legyen, de mégis rendszeresen előfordul. A ti esetetek ennek az ellentettje. Ha szerződéssel vettétek, akkor lehet, hogy jár valami kompenzáció. Amúgy a DP lehet szerzett betegség is, érdemes lenne utána járni, hogy abból az alomból a többi kutya milyen. Ha a tieteknek 2 évesen ilyen súlyos DP-je van, akkor annak már korábban is látszania kellett. Ezért szoktak előszűrést csinálni kölyök korban, másfél évesen pedig a végleges szűrést is meg lehetett volna csináltatni. Ha kölyökként észre veszitek, akkor lehet, hogy még sikerült volna kicsit pozitív irányba befolyásolni. Ilyen terhelt fajtánál, mint a goldi, nem is tudom hogy maradhatott ez el nálatok, hiszen amúgy látom, hogy tényleg nem spóroltatok a kutyán, tehát egy előszűrés is belefért volna.
2012. aug. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%

# 3 vagyok. Felmerült bennem két kérdés:

- Nem adott esetleg apósod rendszeresen valamilyen kálcium készítményt (magyarul csonterősítőt) a kutyának?

- Nem terhelte túl kölyök korban? Pl. bicaj mellett futtatás?

2012. aug. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, tényleg jó lenne kideríteni, hogy az alom többi kölykével mi a helyzet...
2012. aug. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

Apósom nincs tisztában a kutyatartás e részével. Mi mondtuk neki, hogy szűrt, stb, és ezt ő készpénznek vette. Mi csak megvettük neki, de ő foglalkozott vele, az ő kutyája. De majd megkérdem volt e előjele. Nekem is ez jutott eszembe, hogy ilyen súlyos dolognál kizárt, hogy nem volt semmi előjel. Ezért is vagyok dühös rá is. Mert tudta, hogy a kutyát majd el kell vinni szűrésre, és tudtommal vitte. De ezek szerint kamuzott. Nekem mondjuk az volt gyanús még 2 éve, hogy a tenyésztő megkérdezte, hogy akarunk e vele komolyan sportolni. Mondtuk neki, hogy apósom vadász volt, de már nem foglalkozik vele, így nem fog a kutya ilyen dolgokat csinálni. Aztán apósom újra belevágott, természetesen a kutyával. Miért nem akarta vajon, hogy sportoljon, vadásszon vele?


Valamennyi pénz biztos visszajár,de itt nem a pénzen van a hangsúly, hanem a kutya egészségén.

2012. aug. 9. 09:26
 7/41 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem ugyanúgy lehet beteg tenyésztötől is megértem a felháborodásod az embereknél sem tenyésztenek beleavatkoznak a természetbe sajnos az ember ilyen
2012. aug. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

3-as válaszoló.


Nem adott neki semmit. Bár a zöldkagyló kivonatot mondtam neki, de végül azt sem adott.


A tesókra majd rákérdezek. Őszintén szólva remélem, hogy csak mi jártunk így, a tesók nem...

2012. aug. 9. 09:28
 9/41 anonim ***** válasza:
75%

Ez a hirtelenül jött baj nekem is gyanús...

Az előző nagyon jókat írt!


Ami pedig azt illeti, sajnos nem Te vagy az egyetlen, aki tenyésztőtől vett kutyát és pórul járt.

Én sem ellenük akarok beszélni!


De mellettük sem feltétlen érvelnék.


Sajnos rengeteg tenyésztő van, aki egyszerűen bejáratos a megfelelő személyekhez és ezért engedik át a kutyáit...

Aztán vannak olyanok is, akik különböző trükkökkel érnek el olyan bámulatos sportsikereket a kutyáikkal...

Most pl. divat, hogy nem éheztetik a kutyát, mert hát az a külsején is rontana, hanem szomjaztatják.

És a versenyeken úgy motiválják, hogy megráznak előtte egy vizespalackot... Szerencsétlen azért csinálja a feladatot olyan gyorsan és jól, mert csak akkor kap inni.


Szóval vannak ilyenek.


Volt munkavonalas németjucim az egyik legjobb tenyésztőtől.

8 évesen már járni is alig bírt.

És volt egy "házi gyártmányom", aki 15 évesen is vígan viháncolt.



Az az igazság, hogy már megint h.lyék vagyunk.

Túl szigorúan vesszük, melyik kutya tenyésszemlés, melyik nem, és nem hallgatunk az eszünkre.

A lényeg mindig a génekben van.


Volt TK-s kaum is. 3 évesen ki kellett venni a méhét mert olyan volt, mint egy odakozmált rántotta. A villámlástól, lufitól félt... 9 évesen csontrákban halt meg.


A keverékeimnek semmi bajuk.

(Persze keverékekből is ismerek minden jóval megáldottakat, de genetikai szempontból bizony kisebb eséllyel lesz örökletes baja, mint bármilyen tenyészszemlés díjnyertes atyaúristenségnek...)



Írj a tenyésztőnek, lehet visszafizeti az ára felét vagy ilyesmi... valahogy csak megegyeztek...

(És abból legalább ki tudjátok fizetni a dp műtétet)

2012. aug. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
A kezdő jel valószínűleg az volt, amikor a kutya fél óra séta után fogta magát és leült. Majd pár perc múlva indult tovább. De mondom, nem tudok mindenről. Nem kérdezgetem minden nap, hogy mi van a kutyával. És após nem panaszkodott. Nem az én dolgom volt állatorvoshoz vinni. Tudta, hogy kutyát kap, és madarat lehetett volna fogatni vele, amikor megtudta. Nem villámcsapásként érte, hogy kutyát kap, tehát nem mondhatom azt, hogy nem akart kutyáról van szó, és ezért nem tett semmit.
2012. aug. 9. 09:41
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!