Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindegyik dobermann "idegbeteg"?

Mindegyik dobermann "idegbeteg"?

Figyelt kérdés
Mindenki mondja, hogy ne vegyek olyan kutyát, mert idegbetegek...stb. Mondtam, hogy nem 5000 ért vennék, hanem jó tenyésztötől, 80 felett. De, akkoris, mondják, hogy nem a kutya a baj, hanem a fajta. Mert ilyenek és kész. Mondják, hogy hiába a jó tenyésztő, az semmit se jelent. Attól, hogy 100 ért veszek egy kutyát, attól simán lesz beteg, meg idegbajos...stb. Igazuk van?
2010. jún. 6. 09:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
9%
Teljesen igazuk van.
2010. jún. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem meg nevelés kérdése.. Ha kielégíted az igényeit és lefárasztod testileg/agyilag akkor nem lesz gond szerintem.. Főleg ha jó helyről veszed! Temperamentumos kutyák nem valók mindenkihez, de gondolom utána olvastál ezeknek. Én egy dobit ismeres személyesen, ő iskolázott szuka kutya, mégis rettentően domináns és kicsit agresszív is más kutyákkal szemben, bár nem tudom ő tenyésztőtől vásárolt e.. Ezzel csak arra akartam utalni, hogy nem elég a kutyasuli hanem nagyon fontos a következetes nevelés is!
2010. jún. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
56%
A dobbermann nem egyszerű kutya, viszont nagyon okos, ezért ha idejében elkezded képezni (kutyaovi, kutyasuli) és kiskorától kezdve kontroll alatt tartod, akkor lehet belőle jó kutya. Ismerek olyan dobit, akit a gazdája előre.küldi 20 méterre, ott lefekteti, és balra áttal megkerülve egy fát hívja vissza. Nagyon erősek az ösztönei, és emiatt inkább tapasztatabb kutyásoknak való, de ha van időd és pénzed arra, hogy az elejétől (sőt azelőttöl hogy a kutya hozzád kerül) képezd magad, van esélyed jó kutyát nevelni belőle, csak elszántság kérdése. Ja és a dobbermannt valamiért párban szokták tartani, ezt majd az utánam író dobbermannosok megmondják miért, mert én nem tudom:-)
2010. jún. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
7%
Nevelni megnevelheted de nem sokat ér ha eleve a fajtája ilyen természetű és nem lehet megváltoztatni. De egyébként meg ha tenyésztőtől veszed akkor túl tenyésztik és sokkal több baja lehet mint mondjuk egy keverék kutyának.
2010. jún. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
62%
Bocs, nem tudom mi van az ekezetes betuimmel.
2010. jún. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%
Akinek rossz az ékezete annak üzenném, h nyomja meg a bal alt és shift gombot egyszerre, ez visszaállítja magyarra a billentyűt!
2010. jún. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
46%

Nevelés kérdése az egész, és mindegy, h a kutya hány százezerbe van, vagy ingyen volt.

Mikor kicsi voltam csak dobermannunk volt, nem volt idegbeteg, még a babakocsimra is vigyázott, és a hátára is felülhettem,de attól még jó házörző volt, így lett nevelve.

Egy másik dobermannunk pedig csak akkor lett idegesebb természet, amikor kölykei lettek, de az természetes.


Csak akkor vegyél dobermannt, meg bármilyen kutyát, ha neveled (de nem idegbeteg harcikutyává!) és foglalkozol vele. Egy németjuhászt is lehet idegbeteg, nem a fajta a kérdés.

2010. jún. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
82%
Úristen, de sok hülyeséget írnak egyesek. :( A dobi nem idegbeteg, de fontos, hogy jó tenyésztőtől vedd és következetesen neveld!
2010. jún. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudják páran mi a különbség a tenyésztő s szaporító között ! A tenyésztő a fajtát nemesíti , ügyel mindenre és nálunk nincsennek túltenylsztett kutyák , főleg nem betegek!


Szaporítóknál már annál több .... betegek , ideggyengék, dp. foghibás, sérvesek , és még sorolhatnék párat!

Nyugodtan vegyél Dobermannt ha viszed kutyaiskolába , és következetesen neveled semmi gond nem lesz !

Nem egy ismerősőmnek van tenyésztőtől(!!) származó Dobija , semmi gond velük egyik sem beteg, sem bolond !


Látom vannak olyan ismerőseid (vagy nem tudok ki tömi ilyen butasággal a fejed ) akik apszolút nem értenek a kutyákhoz , és nem akarják hogy drága kutyát vegyél , mert irigyek !!! Én azt mondom nyugodtan vegyél :)

2010. jún. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Persze, hogy utána olvastam, nem egy könyvet olvastam ki a nevelésről, a dobermannról..stb. De, kb mindenki ezt mondja. meg ismerösöm, hogy a doberman egy harci kutya... mondtam neki, hogy pont hogy nem. Hanem örző-védő. De, akkoris egy örűlt kutya fajta...
2010. jún. 6. 11:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!