Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit ürít átlagosan egy...

Mennyit ürít átlagosan egy kiskutya?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most már 10 hetes a kutyus, tacskó-palota pincsi keverék.


Nem úgy írom ezt a kérdést, hogy előtte ne olvastam volna utána, tudom h kb annyiszor ahányszor eszik, +2-3 alkalom, ezért inkább tanács kéne, mintsem a kérdés megválaszolása :)


A kutyus száraz tapot kap, real nature márka, tehát nem a legalja.


Nap közben nem is lenne gondom azzal, hogy sokszor kakil, mert ki tudom vinni.


7-14-21 kor kap kaját, az utolsó séta 22:30, ha egyikunk nincs kiütve akkor 01kor is kivisszük, az első 4:30.


Éjjel 10ből 8 esetben 2szer ürít, ma is 4-6-8 mindig volt kaki.


Széklete teljesen normális, száraztáphoz illő.


Kérdésem, hogy mit rontunk el?

Többet adunk neki kaját, mint amennyit kéne? Csökkentsük a 9 órási adagot? Nem fog reggelig éhezni?


Rá van írva h napi adag 55gramm de elején még mértem, majd hülyének néztek, azóta csak markolok egyet.



Milyen tanácsokat tudnátok adni, hogy az éjszakát ne piszkítsa be. Inkább miatta, mint miattunk, mert biztos kellemetlen érzés neki a megszokott hely ellenében olyan helyre végezni, ami nem arra van.


Köszönöm!!



2018. jan. 26. 07:49
 1/5 EvaSz86 ***** válasza:

Ki néz hülyének amiatt, hogy méred a kaját? Én is mindig mérem, pedig két kutyusom van, és már szemre látom, mi az ideális mennyiség, de akkor is mérem.

Igazából, nekem kicsit soknak tűnik ez az ürítési mennyiség. Nekem mind a kettő kicsi koruk óta csak egyszer kakil...nagyon extrém esetben max. kétszer. Ez általában a reggeli séta alatt történik. Éjszaka nincs kaki, nem is volt. Én nekem az éjszaki bepisilésüket kellett megoldanom, de már az is elmúlt. Biztos, hogy jól megnézted, hogy mennyit kell neki adnod, a súlyát figyelembe véve, illetve "puppy"-nak való tápot adsz neki? Amikor túl sok a végtermék, álatlában azt szokták mondani, hogy a táp minőségével van gond. Egyébként szerintem biztos, hogy ez idővel rendbe fog jönni, mivel minél nagyobb lesz, annál inkább fogja tudni kontrollálni magát, de értem, hogy nem kellemes éjjelente 3-4 alkalommal felkelni. De még nagyon picike.

Szerintem ezt a markolásos dolgot ne csináld. Reggel mérd ki a napi adagot, oszd el három felé, és akkor utána már nem kell mérned. Aztán a vacsora adagot lehet egy picit csökkenteni, és szétosztani a reggeli és az ebéd között...egyébként nekem a 9 óra kicsit későnek tűnik, mondjuk mindenkinek már a ritmusa. Az enyémek már nagyok, a napi adagot kétfelé osztom, aztán reggel 6-kor van egy reggeli, és este 7-kor vacsi. Miután reggeliztek, jön a séta, és biztos, hogy van kaki. Este nagyon-nagyon ritkán. Ha 9-kor adod neki a vacsit, mivel még kicsi, ezért normális, hogy éjszaka is elér arra a pontra, hogy már nagyon kell neki. Mi van akkor, ha fokozatosan előrébb hozod a vacsi idejét, és akkor az esti utolsó séta alkalmával el is tudja végezni a dolgát. Attól ne félj, hogy éhezni fog. Az én kisebbik kutyusom a világot megenné, kis beles...de ha a kutyus megkapja a napi adagját, akkor nem éhezik. Van, aki tart koplalónapot is. Szóval kitartás!

2018. jan. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én kutyám is nagyon sokat csinált ilyen korában. Én is megnéztem, miből mennyit lehet neki adni. Próbálkoztunk tápváltással, gabonamentesre stb. Semmi nem változott, most 5 hónapos, simán kakil még kb. 4x, de már kevesebbet, mint az elején. Én is aggódtam, de egészséges, szépen fejlődik.
2018. jan. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1: Inkább az idősebb generáció röhög és gúnyolódik ezen a szabályszerűségemen... bár néha szerintem barátaim is pislognak. Persze én elhiszem h 50 éve is megéltek valahogy az állatok, de nem is ilyen szennyezett világban éltek.


De köszönöm, visszatérek a méréshez, jó tipp, hogy a napit mérjem ki! Lényegesen egyszerűbb.


Esetleg érdemes néha konzervet is vegyíteni vele? Már ezt is megkaptam, hogy elkoptatok a kutya fogát és egyek akkor én is faforgácsot...


2: gondolkodtam en is a váltáson de ezután nem tudom... ha még valami nagyon rossz minőségűt adnék neki, azt mondom persze. Viszont megnyugtató h van még kis trágyázó rajta kívül is :D

Most 1 hétig konkrétan annyit fogok neki adni; amennyit kell, az este 9 órást előrébb hozzuk es meglatjuk a kis szarost mi lesz.


Köszönöm nektek!!

2018. jan. 26. 09:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Nedves tápotnen nem javasolnám. A nagy része víz, ami több pisilést jelent, illetve lazítja a székletet.

Nálunk is felmerült ilyen probléma, napi 6-8 kaka ráadásul az állaga is túl puha volt. Több tápot is kipróbáltunk végül áttértünk a barf-ra, az megoldotta a dolgot (napin1-2 kaka). Ezzel nem azt mondom, hogy dobd el rögtön a tápot, de ez is egy lehetőség.

Ha tápnál maradsz érdemes lenne mást is kipróbálni. Amit jó szívvel tudok ajánlani az a platinum nevű táp. Ezzel volt a legkevesebb a kaki (napi 3-4) és az állaga is jó volt.

2018. jan. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 EvaSz86 ***** válasza:

#1 vagyok. Ne adj neki konzervet, meg alutasakosat. Hülyeség, ha azt mondják, hogy elkopik a foga. Méghozzá nagy hülyeség. Mondok egy példát...amikor a nagyobbik kutyusomat befogadtam, kis picike volt, ráadasul mivel rossz környezetben volt, mandulagyulladással került hozzám...nem tudta enni a száraztápot, mert fájt neki lenyelni. Orvos javasolta, hogy áztassam be a száraztápot, de még úgy sem volt jó. Vettem neki konzervet, háttt...szépen eszegetett is...az egy dolog, hogy folyamatosan laza volt a kaki, mert 90% víz...semmi hasznosítható tápanyag...de ráadásul, mikor vissza lehetett térni a száraztáphoz, ami ugye komplexebb, mint a konzerv...a kicsinek nem volt kedve, mert azért a konzerv mégiscsak ízletesebb. Kínlódtam is vele, hogy átszoktassam tápra, aztán azt vettem észre, hogy a tápot nagyon lassan eszegeti, elvittem orvoshoz, mert látványosan fogyott...az orvos mondta, hogy tiszta seb az ínye...mert ugye akkor már hozzászokott a konzervhez, nem kellett erőlködnie, hogy megrágja a dolgokat...viszont a táp kemény volt, és nem bírta rágni. Most már minden rendben...még a követ is megrágja...de volt vele gond a konzerv miatt is...

A másik, ha már egyszer bevált ez a tép, akkor ne válts, tápváltás akár hasmenést is okozhat...az még több kaki...csak más kiszerelésben...:)

Majd szépen megtanulja kontrollálni magát, lehet, hogy neki ilyen gyors az emésztése...ha orvos látta, és azt mondta, hogy nincs semmi baja, akkor nem aggódnék a mennyiség miatt. Próbáld tényleg előrébb hozni a vacsit, hogy lefekvés előtt tudjon még kakilni, úgy hátha kibírja az éjszakát. Kitartás!

2018. jan. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!