Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy "MOPSZ" kutyám és...

Van egy "MOPSZ" kutyám és hullik a szőre nagyon! Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés
Nem győzzük már porszívőzni a szobát a kutya szőre miatt. Mit javasoltok? Várom a válaszokat. Előre is köszi!:)
2010. jún. 6. 13:07
 1/9 anonim ***** válasza:
hát. 2 dolog lehet. az egyik hogy vedlik. ez természetes. a másik hogy valami bőrbetegsége van. akármelyik is én azért vinném az orvoshoz. nehogy komolyabb legyen.
2010. jún. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Ez ellen nem tudsz tenni semmit. A lakásban tartott rövidszőrű kutyáknak egész évben hullik a szőre. Pénteken volt egy mopsz vendégem (kutyakozmetikus vagyok), és fél kiló szőrt nyeltem le, a furminátor és aljszőrkiszedő sem ért sokat.
2010. jún. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
NIncs börbetegsége. Az orvos hónaponta látja. Mert a kinti kutyánk beteg és a mopszot is megszokta nézni. Szóval nincs bőrbetegsége. De azért köszi!:)
2010. jún. 6. 13:14
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem francia bulldogom van.Ugyanez a baj vele.De mi tavaly kaptunk erre prednizol nevű gyógyszert,mert neki valami allergiája volt,a lábát is mindig nyalja.Amikor nem segített mást akkor szteroid tartalmú gyógyszert kapot,de akkor már nagyon hullott a szőre!
2010. jún. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs bőrbetegsége, akkor csak vedlik. Naponta jó alaposan fésüld ki legalább 1x. Nem tudsz mást tenni, a mopsznak tömött, erős bundája van a látszat ellenére, ezenkívül a lakásban tartott kutyák állandóan vedlenek valamennyire. Majd valamikor elfogy a szőre...

Azt is lehet, hogy heti 1-2 alkalommal egy jó nagy fésülés után sima vízzel alaposan megdörzsölöd, megfürdeted. Azzal is sok szőr kijön.

2010. jún. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Pont tegnap találkoztam egy mopsszal, akinek ugyanemiatt letolta a kozmetikus 3 mmre a szőrét. Gazdija szerint sokkal jobban érzi magát, és nem is hullik:-)
2010. jún. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha levágják 3mm-esre a szőrét, attól még hullik, csak nem lehet annyira észrevenni. Másrészt ha rásüt a nap a kutyára, sokkal közvetlenebbül éri a bőrét, ha sokat van kint, leéghet, illetve még jobban melege lesz, mert a 3mm-es bunda nem takarja és veri vissza a napsugarakat. Szóval a rövidre vágást nagyon nem javaslom, csak ha máshogy nem bírjátok elviselni. (kutyakozmetikus)
2010. jún. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
23%
Jól kifogtad, mert sokak szerint a mopsz a világ "legszőrhullatóbb" kutyája :)
2010. jún. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem 7 éves mopszom van.Egyetlen titka van a szőrhullatás megszüntetésének: FURMINÁTOR.Nálunk sehol nincs már szőr a lakásban. A vedlés időszakában kifurminálom és ennyi. Szerezz be egyet és nem lesz többet ilyen gondod.:o)
2011. júl. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!