Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szilveszter óta bekattant a...

Szilveszter óta bekattant a kutyám, mit tudnánk vele kezdeni?

Figyelt kérdés

Szilveszter óta minden nap kaparja, döngeti, zörgeti az ajtót. (nincsen tüzijáték, petárda, akkor is kapar). Szilveszterkor be volt engedve a házba, mindig a közelünkben volt, nyugtatgattuk, így nem érhette akkora sokk hatás. De azóta nagyon rossz is lett, minden reggel a munkába indulásnál, az anyukám beengedi őt reggel 6.30körül és bent van néhány órát. Amikor beengedte, rá egy percel be is szart, mindig beszarik/bepisil. Szerintem sokat van velünk, bár kinti kutya. Miért lett ilyen rossz a kutyám szilveszter óta?

12 éves bichon havanese kutyáról van szó.



2018. jan. 28. 17:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát, elmondom az én véleményemet. Szerintem azért ilyen mert egyszer beengedted és rájött, hogy jobb kint, mint bent. Ettől kezdve, persze hogy folyton bent akar lenne. Ti is ott bent vagytok, ő is ott akar lenni. Egy kutya szívesebben van a családdal, mint egyedül (főleg egy kifejezetten ilyen fajta). Öreg kutyus, bent melegebb is van és társaság is van. Így leírás alapján nekem nem egyértelmű, hogy izgalomtól piszkit-e be a kutya, (ahhoz látnom kellene a szitut) de simán lehet, hogy csak új terep a ház és megjelöli, hogy most már ez is az ő területe és mivel korábban nem volt beengedve, nyilván nem volt szobatisztaságra se szoktatva. Nem bent szokott aludni, szóval neki nem úgy jön le, hogy "jaj, az ágyam mellé pisiltem", hanem hogy "itt egy új hely, tele új szagokkal, ideteszem az enyémet is".
2018. jan. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, elírtam. :D

*jobb bent, mint kint

2018. jan. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!