Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya való panelba?

Milyen kutya való panelba?

Figyelt kérdés
Milyen kutya való panelba? Úgy hogy első kutyám lesz?
2018. jan. 28. 20:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
87%

Én a labradorommal is simán laknék panelban. A mostani kertet kb kakilásra használja, de sétálni sokkal jobban szeret, ergó csak örülne, hogy napi 2 helyett 5 séta lenne. Napközben pedig csak egyik kanapéról a másikig megy el, alszik egész nap.

Szerintem ez inkább a gazdi hozzáállásától függ, van ismerősöm, aki 2 yorkit tart, napi 2x5-10 percet vannak lent a kutyák. Egy másik ismerősöm a goldenjével kint tölti kb az összes szabadidejét.

Aztvazért figyelmebe kell venni, hogy ha nincs lift, akkor nem érdmes nagytestűt válsztani, hosszú távon a lépcsőzéstől szétmennek az ízületeik, a kisebbtestűeket pedig lehet kézben le-fel vinni.

2018. jan. 29. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is inkább valamilyen kistestű,rövidebb szőrűt ajánlok, amit ha kertes házban laknál sem tartanál kint.

De igazából bármilyet lehet.

Ha első kutya,akkor én mindenképp ajánlanám,hogy hordd kutyasuliba vagy oviba az elején legalább.

2018. jan. 29. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Igazából nekem könnyebbség, hogy van egy kis kertünk. Éjfél körül csak kinyitom az ajtót, kutya kimegy, elvégzi a dolgát és jön vissza. Ha panelben laktánk, akkor ehhez fel kéne öltözni. Csizma, sapka, sál, kabát, kesztyű stb.

Egyébként reggel és délután sétálunk vele, a többi időt bent tölti.

Én nagy termetű kutyát nem tartanék kis lakásban, mert igaz ugyan, hogy nem ott mozogják ki magukat, de azért legyen helye kényelmesen közlekedni, megfordulni, és az se túl praktikus, ha farkcsóválás közben mindent lever, vagy véresre veri a farkát az ebélőasztalban.

2018. jan. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Néhány fajta kivételével szinte minden kutya tartható panelban, amelyiknek a mozgásigényét (és más igényeit) megfelelően ki tudod elégíteni.

Ami NEM való: nagytestű pásztorkutyák, szánhúzók.

2018. jan. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudod biztosítani a napi háromszori sétát, amiből az egyik egy jó kis lemozgató közel 1 órás játékos bohóckodás, akkor bármilyen. A rövidebb szőr tényleg előnyösebb, mert csúnya tud lenni a lakás, ha egy hosszú szőrű kutya elkezd vedleni.

Tudom, hogy ez a kutyát lakásban, vagy házban kategória mindig is felborzolta a kedélyeket, mert nagyon eltérőek a vélemények. Saját tapasztalat alapján (ne kövezzenek meg, akiknél ez nem így van, általánosságban beszélek) akik kertben tartják a kutyát a legritkább esetben viszik rendszeresen sétálni. Egy idő után sajnos sokszor kialakul, főleg a téli időszakban, hogy a kutyázás kimerül abban, hogy vizet és kaját adnak neki, illetve amikor kiszállnak a kocsiból, kicsit megpaskolják a fejét. Ha együtt élsz a kutyáddal akkor is le fogod vinni naponta háromszor sétálni, ha éppen beteg vagy, vagy elfoglalt, mert muszáj. Illetve amikor otthon vagy, folyamatosan ott lehet melletted, van lehetősége az interakcióra.

Ha első kutya, akkor még esetleg az is szóba jöhet, hogy elmész egy közeli menhelyre, elmondod, hogy mik a paramétereid, hol élsz, mennyi időt/pénzt tudnál rászánni, első kutya lenne stb. és biztos tudnak neked ajánlani kutyusokat.

2018. jan. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Amelyikkel foglalkoznak.
2018. jan. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
63%
Akik azt írják, hogy nem való pásztorkutya panelba, meg más kutya se, úgy megmutatnám az én boldog, kiegyensúlyozott, nyugodt borderemet. :D Minden azon múlik, hogy a gazdinak van-e elég ideje foglalkozni a kutyával. Ha nincs, akkor kertes házban is ugyanolyan szar a kutyának. Nem a helyen múlik.
2018. jan. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Pásztor kutya alatt szerintem a területőrző pásztorkutyákra gondoltak, kuvasz, komondor, káj, kangal stb, nekik a nagy tér kell és őket valóban nem célszerű lakásban tartani.

Border tulajdonosként tudom mit beszélsz, az enyém is jól érzi magát bent ha lefárasztottam kint, csak félreértetted mire gondolnak a pásztorkutya alatt szerintem. :D

2018. jan. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Így van, a nagytestű pásztorokra gondoltunk. Legalábbis én. Mint pl. komondor, kaukázusi juhász stb.
2018. jan. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz senkivel és aa negatív válaszokat ne is olvasd végig. Legyen kutyád ha szeretnél panelban! van akinek 3 kisgyereke van és szüli a negyediket a garzonba. Na az nem helyes. A Te helyzetedben, vegyél elő egy papírt és egy átlagos heted tevékenységeit napra bontva írdd fel. Vizsgáld meg, hogy átlagosaan hány óra az amire mindenképpen egyedül kell lennie naponta aaaaa kutyusnak. Utána pedig a munkán kívüli tevékenyégeidet.olysn kutyát válassz ami ezekhez passzol. Ha ott szerepel a természetfotózás a sport és a túrázás akkor egészen nyugodtan lehet nagyobb testű kutyád is hisz letudod mozgatni. Ha otthon ülős vagyyy illetve nehezedre esik legalább heti 1x nagyobb (5-10km) sétáraaa vinni akkor lehet kicsi is a kutyus. De azt se.feledd, hogy van lusta bernáthegyi is és van duracell csivava is. Egyszerűbb haa menhekyen választassz egyy kutyust akiről tudni milyen így nem lesz zsákbamacska :D sok sikert és sok bokddogságot neektek!!:)
2018. jan. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!