Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Acana vagy N&D? Kevés gabonáva...

Acana vagy N&D? Kevés gabonával vagy gabonamentes legyen?

Figyelt kérdés

Alacsony gabona tartalmút néztem ki N&D-ből, de az acana is megfelelő összetételű,kicsit drágább.

N&Đ-t már probáltuk,de most sütőtök alapú is kapható.



2018. jan. 29. 21:23
 1/10 anonim ***** válasza:
gabona mentes :)
2018. jan. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Miert esküszik mindenki a gabonamentesre? A nagy gyártók is gyártanak alacsony gabonatartalmú tápokat .
2018. jan. 29. 21:36
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez mind attól függ milyen a kutyusod. Ha több aa gabona akkor általában kevesebb az állati fehérje stb. Az acana elképesztően jó beltartalommal bír ajánlom mindenkinek de ezen tulajdonsága miatt nagyon figyelni kell a tápváltásnál. (Hasmenés stb lehet). Az n&d kevesebb fehérjét tartalmaz enyhébb azaz könnyebben emészthető és abban van olyan pl a queniea magvas mind csirkementes! de ez mindba kutya fajtajatol fugg. Ha birod anyagilag es a kutyusodhoz passzol, akkor acanat ajanlom annal nincsen jobb a piacon talan az orijen. De pl az n&d forgalmazoja az alphavet azaz az alphazoo kereskedesekben szemelyreszabottan elmondanak MINDENT :) ott van acana meg orijen is az n&d mellett :)
2018. jan. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha bírja a kutya gyomra, akkor jobb a gabonamentes. De van kutya, akinek egyszerűen túl erős a gabonamentes táp, akármilyen fokozatosan szoktatják hozzá. Ilyen kutyánál nekem bevált az alacsony gabonatartalmú N&D. A sütőtököset még csak tervezem kipróbálni, elvileg kíméletesebb, mint más gabonamentes tápok, és kifejezetten érzékeny gyomrú kutyáknak is jó. Az Acanát nekem egyik kutyám se bírta, de papíron attól még nagyon tetszik az összetétele. Ki kell tapasztalni a kutya igényeit, minden kutya más.
2018. jan. 30. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek a választ , egyenlőre maradunk az N&D nél bevált mert imadja szép a széklete egyszer majd kis adagban megpróbáljuk az Acanat. Az N&D ből is van kis kiszerelés gondolok én a sütőtökösre . Azt szeretném megkérdezni , hogy kistestű kutyusnak való tápot adhatok a kicsit nagyobb testű kutyának mint egy nagytestű tacsi vagy egy kissebb biggle most jó súlyban van 18 kg , mert van a kis méretűből 7 kg kiszerelés. Beltartalom ugyan az vitamin ásványianyag mind pl a közepestestű kutyatápban?
2018. jan. 30. 05:25
 6/10 anonim ***** válasza:
Adhatsz neki de ha van all breeds abbol az izbol akkor megjobb lenne neki :)
2018. jan. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Fehérje szintben a két tápcsalád nagyjából egy szintem mozog, az N&D sütőtökös családja a maga 30% fehérje tartalmával jóval közelebb van az ajánlott értékhez, mint a társai.

A magas fehérje arány nem minden kutyának optimális, de ha hosszú tűvon beválik valami, felesleges váltani. Az Acanában több a hüvelyes zöldségféle, ami megdobja a fehérje (növényi fehérje) értéket, ennek ellenére kiváló minőség.

Összességében a kutya szervezete nem igényel gabonaféléket, így jó a gabonamentességnél maradni ha tápot választunk, de ez lehet teljesen egyed függő is. Vannak kutyák akiknek az ideális emésztéshez kell némi gabona, van aki nem bírja a krumplit, vagy éppen a rizst. Ezt ki kell tapasztalni. Az enyém pl. mindegy milyen magas vagy alacsony hústartalmú vagy fehérje értékű táp ha krumpli van benne akkor híg a széklet, így nekünk a krumplis gabonamentes tápok nem opciók. Nálunk csak a rizs jöhet szóba a hús mellet.

2018. jan. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekünk az Acana nagyon erős volt, fosikázott tőle a kutya, meg a szemméret is nagy volt nekünk (2 kilós kutya esetében). Próbáltuk az alacsony gabona tartalmút, mert tartottam tőle, hogy a mentes túl erős lenne megint.

Végül váltottunk a tökösre, így azért én is nyugodtabb vagyok, hogy a gabona kikerült és nem allergizál, de mégis kap elég rostot. Igaz, több benne a borsó, mint a tök, de nekünk bejött :) Most ízlelgetjük a quinoás családot.

Egyébként a Platinum is nagyon nagyon jó, eredetileg azzal akartuk etetni az Acana után, de nagyok voltak a tápszemek.

2018. jan. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Gluténmentes amit most eszik,de csak búza és zab van benne,azt olvastam hogy a babfélék sem jobbak a kutyának mert az meg nővényi fehérje a mi gyomor és bélrendszerünknek tökéletes ,de egy ragadozó állatnak az sem jobb mint a gabona ,ugyan ott vagyunk. teljes gabonamentes ami csak hús és zöldség-gyümölcs alapú az megfelelő de az kevés gyártó készít.
2018. jan. 30. 20:42
 10/10 anonim ***** válasza:
A hüvelyesek (borsó) sokkal értékesebb fehérjeforrások, mint a gabonafélék (búza, zab, kukorica, stb). És nem tartalmaznak glutént. Azért az lényegesen jobb növényi fehérjeforrás (rost).
2018. jan. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!