Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 hete nem múló fülgyulladása...

1 hete nem múló fülgyulladása van a kutyámnak, mivel takaríthatnám itthon (természetes módon), hogy könnyítsem a helyzetét?

Figyelt kérdés

1 hete vittem el a kutyámat állatorvos azzal, hogy áll a genny a fülében. Kinti kutya sajnos nem mindig nézegetem a fülét vagy különböző testrészeit, de észrevettem egyik nap, hogy erősen rázza a fejét. Na futás még aznap az állatorvoshoz, mivel a fülében alvadt vér is volt.

Azt mondta, hogy nem vészes, kapott fülcseppet, meg antibiotikumot. Nem nagyon hat már egy hete egyik sem, pedig lelkiismeretesen adagolom mind a kettőt. Ezen kívül kaptunk fülmosó folyadékot egy fecskendőben, ami 2 nap után elfogyott.


Olyan kérdésem lenne, hogy mivel moshatnám ki a kutya fülét? Ugyanis az alvadt vér újratermelődik a váladékkal együtt, de mivel bele van száradva a vér, biztosan nem fogom csak úgy szárazon kitörölni.


Kamilla tea? Zöld tea? Valami bevált készítmény, ami gyulladást is csökkent?



2018. jan. 30. 12:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne kísérletezz ilyesmivel ! Az okát megkereste a doki ,hogy miért van fülgyulladás vagy csak antibiotikum fülcsepp és mehet ? Meg kell keresni az okot mert másképp hiába kezeled kb nem ér semmit . Vidd vissza a dokihoz ,hogy nézze meg újra . Nézzen rá a bűzmirigyére is mert lehet ott a gond . Vagy allergia is kiválthatja . Nálunk az utobbi volt a gond .
2018. jan. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mi vált be?

EGy rendes állatorvos, amelyik tényleg segít az állaton, nem csak a pénzt rakja zsebre.


Én ezt egy toklász esetén tanultam meg. Akkor találtam egy lelkiismeretes jó állatorvost. Azóta nem is szenved a kutya, mert azonnal a megfelelő ellátást kap, bármi van...

2018. jan. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:

Mi a 2 kutyánál a Neoxide fültisztítót használjuk, ha gond van. Az egyikük hajlamos fülygyulladásra, és ez sokat segít.

5-6 cseppet szoktunk belecsepegtetni, belemasszírozni, aztán hagyom, hogy kirázza, és utána vattával áttörlöm.


Viszont ha ennyire rossz a helyzet, szerintem vidd vissza az állatorvoshoz is, mert lehet, hogy kell rá valami komolyabb is. Ez akkor segít, ha az elején elkapja az ember a gondot, plusz amúgy rendszeres tisztításra.

2018. jan. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Tegnapelőtt vittem vissza, hogy semmi változás a kutyánál. De csak kitakarította és azt mondta nem vészes. Egyébként elfelejtettem leírni, hogy szövetmintát vett a füléből, mert valami kinövést talált és felküldte szövettanra. Ennek egy hete már, még nincs eredménye. Elküldött, hogy adjam csak szépen az antibiotikumot, de már 2 levéllel megevett és semmi változás.

Egyébként Duomox antibiotikumot (2x1) kapott és Movalis fájdalomcsillapítót (1x1/4). Ezekről esetleg véleménye, tapasztalata valakinek? Továbbá a fülcseppje Posatex, de ez nem szed ki semmit, csak még nyálkásabb lesz tőle a füle, úgyhogy azt mondta is, hogy akkor hagyjuk el.

2018. jan. 30. 12:47
 5/18 A kérdező kommentje:

Így néz ki most, hogy valamennyire kitakarítottam.

[link]

2018. jan. 30. 12:57
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal keress másik állatorvost.
2018. jan. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

másik állatorvos

sima fülgyulladásnak a gyógyszerek hatására már enyhülnie kellett volna

2018. jan. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Uh, ez már durva helyzet. Olyan állatorvost keress, aki mintát vesz a váladékból, és tenyésztésre küldi. Nálunk gomba állt a ül gyulladás hátterében, arra kapott célzatt antibotikumot.
2018. jan. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ahogy írták előttem is! Azonnal keress egy másik állatorvost, mert az okot kell keresni. Addig hiába ír fel cseppeket, antibiotikumot, mindig ki fog újulni a dolog, vagy el sem múlik.
2018. jan. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Persze hát valószínűleg az lesz.

Már csak azt nem értem, hogy miért van a fülében alvadt vér. Mi vérezhet?

Mert a váladékot értem, de a vért nem. Nem tudja vakarni magának, mert öreg már, csak rázza, de ez így nem jó.

2018. jan. 30. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!