Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 hete nem múló fülgyulladása...

1 hete nem múló fülgyulladása van a kutyámnak, mivel takaríthatnám itthon (természetes módon), hogy könnyítsem a helyzetét?

Figyelt kérdés

1 hete vittem el a kutyámat állatorvos azzal, hogy áll a genny a fülében. Kinti kutya sajnos nem mindig nézegetem a fülét vagy különböző testrészeit, de észrevettem egyik nap, hogy erősen rázza a fejét. Na futás még aznap az állatorvoshoz, mivel a fülében alvadt vér is volt.

Azt mondta, hogy nem vészes, kapott fülcseppet, meg antibiotikumot. Nem nagyon hat már egy hete egyik sem, pedig lelkiismeretesen adagolom mind a kettőt. Ezen kívül kaptunk fülmosó folyadékot egy fecskendőben, ami 2 nap után elfogyott.


Olyan kérdésem lenne, hogy mivel moshatnám ki a kutya fülét? Ugyanis az alvadt vér újratermelődik a váladékkal együtt, de mivel bele van száradva a vér, biztosan nem fogom csak úgy szárazon kitörölni.


Kamilla tea? Zöld tea? Valami bevált készítmény, ami gyulladást is csökkent?



2018. jan. 30. 12:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
1# es vagyok . Minden rossz nélkül írom ! Sürgősen másik orvos . Hiába öreg ez már a hallását is veszélyezteti arról nem beszélve,hogy az egyensúlyát is elfogja veszteni . Ez nem egy sima fülgyulladás . Sajnos mi havonta jártunk kezelésre míg ki nem derült a probléma oka de nem csak találomra kezelték a kutyámat (tudom sok pénzbe vannak a vizsgálatok,de a sz4rt sem érő gyógyszerre kiadni sem éri meg ) .
2018. jan. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Alvadt vér lehet attól is, hogy beszakadt a dobhártya.
2018. jan. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Ahogy már írta valaki, tenyésztésre kell küldeni a váladékot, az kimutatja mely antibiotikumok lesznek hatásosak! Addig vaktában lövöldözik az orvos, lehetséges, amit most kap ab-t, egyáltalán nem hatásos a baktériumára. Nincs aranyárban a tenyésztés, s attól várható gyors és hatékony gyógyulás!

A másik, Movalis mellé savlekötőt - pl Quamatel-t - szoktak felírni, mert könnyen kikészítheti a gyomornyálkahártyát. S evés közben/után adagold a kutyusnak!

2018. jan. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Házilag nem tudsz sokat csinálni, tenyésztés, és célzott antibiotikum kell. Jól írták, a movalist teli gyomorra kapja az eb, és savlekötővel együtt.
2018. jan. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Mindig az esti antibiotikummal kapja evés után közvetlen. Rendben majd rákérdezek a savlekötőre, meg a tenyésztésre. plusz ma fel fogom hívni, hogy van e már eredménye a szövettannak.
2018. jan. 30. 14:50
 16/18 anonim ***** válasza:
Helyes :) Remélem gyorsan rendbe jön! Majd írj, mi a helyzet a kutyussal :)
2018. jan. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Rosszindulatú daganat! :( még a héten beszélünk az orvossal, hogy mik a kilátások. Sajnos olyan gyorsan sőtt a csomó az utóbbi napokban, hogy sejteni lehetett, hogy nem jóindulatú és be is igazolódott.
2018. febr. 7. 22:32
 18/18 anonim ***** válasza:
Sajnálom! Remélhetőleg műthető, s akkor jók a kilátások!
2018. febr. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!