Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet-e a "hopp" vezényszót...

Lehet-e a "hopp" vezényszót különböző ugrásos gyakorlatokra használni? Nem fog összezavarodni a kutyám, ha különféle ugrásokra ugyanezt a szót használom?

Figyelt kérdés
2010. jún. 6. 16:55
 1/6 anonim ***** válasza:
de lehet. használj különböző szavakat rá. pl hipp, hopp-hopp, fel..stb vagy bármit ami eszedbe jut. A kutyának megtaníthatod azt is hogy a pl. zubbony szóra üljön le, neki mindegy hogy mi a kívánt szó.
2010. jún. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A kutya nem a kimondott parancsszót érti és reagál rá, hanem a hangsúly, szó hossza, dallama meg ilyesmi alapján cselekszik.
2010. jún. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, ez lemaradt: szóval mondj még hozzá valamit, ami által más lesz: hoppáré, hopp-hopp, hopp oda, ugorj, ugord át, ugorj fel stb.
2010. jún. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát nálm a hopp szóra ugorja át az akadályoka , és ugyan ezzel a szóval megy fel az A-akadályra is.
2010. jún. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatom szerint teljesen mindegy, hogyha hasonló a cél. Pl én ugyanúgy hopp-ot mondok ha vmit át kell ugorni, vmire fel kell ugorni, vagy a kocsiba kell beugrani, de akkor is ha azt akarom hogy az ölembe ugorjon. Csak mindig mutatom neki hogy éppp hová kell ugrania, sokszor semmit sem kell mondanom csak rábökni az adott dologra (pl pad, kocsi, karika) és már ugrik is. Egyáltalán nincs összezavarodva:)
2010. jún. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Erre voltam kíváncsi, amit az utolsó két válaszoló írt, akkor tanítom majd így! De köszi mindenkinek :)
2010. jún. 7. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!