Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert viseli meg jobban a...

Miert viseli meg jobban a baratom tavozasa mint az enyem?

Figyelt kérdés

Ha a baratom elkezd munkaba keszulodni a kutyi megy utana akar hova is megy. Ha elment mar akkor nyuszog.


Viszont ha en megyek el hamarabb dolgozni akkor vegig fekszik a helyen es kb nem is erdekli.


Hozzateszem, hogy en viszem setalni reggel este, en adok neki enni mindig, en tanitom, ha tv zunk a kanapen akkor mindig minden alkalommal hozzam bujik a kutya, vagy rajtam fekszik. A baratomhoz nagyon ritka ha bujna.

A baratom meg csak jatszik vele NÉHA, es azt gyakorolja vele NÉHA amiket en tanitottam neki. Ha oda megy hozza akkor el is szokta zavarni magatol mert idegesiti.


2018. febr. 1. 05:31
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Mert ő a falkavezér.😊 Őt tekinti dominánsnak, nem téged..😊 Egy domináns viselkedésű hím mellett Te is csak második - sőt, akár 3. Lehetsz a rangsorban az ő fejével gondolkozva. De nem baj ez, de a 2. gelyen azért te legyél! Követeljél tőle- és jutalomfalat! Következetesen.naponta többször is!
2018. febr. 1. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 EvaSz86 ***** válasza:
100%

Hát azért nem minden úgy van, mint ahogy az első hozzászóló írta. A kutya pontosan akkor "nyüszög", ha ő érzi magát falkavezérnek...ez a szeparációs szorongás. Ő a falkavezér, és aggódok, hogy az egyik alárendelt falkatag elmegy. Ha nem csinál semmit, amikor te indulsz, az jó. Az pont azt jelenti, hogy te vagy számára a főnök...mivel a főnök akkor megy és jön, amikor neki tetszik, az alárendelt falkatag nem kérdőjelezheti meg a helyzetet. Ez nálunk is így van...nekem két kutyusom van, ha elmegyek-hazajövök, nincs hiszti, nincs ugatás, nincs ugrálás, tudomásul veszik, és pont. Ha a férjem távozik vagy hazajön, akkor ugatnak-ugrálnak, nem lehet bírni velük. Én vagyok velük folyamatosan, én etetem őket, én sétáltatom, én játszom velük, én viszem őket kutyaiskolába...férjemmel még a kertbe pisilni se mennek le...mondjuk férjem úgy konkrétan fittyet hány arra, hogy hogyan kellene viselkedne velük...szóval ő a kutyusok számára csak egy szimpla falkatag...és jön a szeparációs szorongás, amikor elmegy itthonról.

Szóval szerintem azért akkora gond nincsen nálatok...ne aggódj emiatt, az csak jó, ha nem viseli meg a távozásod...tudja, hogy vissza fogsz jönni, meg van a bizalom.

2018. febr. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igazat kell adnom Évának. :-) Az 1. vagyok. Közben végig gondoltam én is. Annak ellenére, hogy a barátod abszolút dominánsként viselkedik a kutyátokkal. :-)
2018. febr. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!