Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meghalt a kutyám. Nagyon...

Meghalt a kutyám. Nagyon magam alatt vagyok, ugyanis mindenhova elkísért engem és ő volt a legjobb barátom. Nem tudok iskolába, mert hará gondolok sírógörcsöm támad. Eltemettük. Sírja van. De a fájdalom 2 hete nem szűnik. Hogyan tudnám enyhíteni?

Figyelt kérdés
2018. jan. 1. 15:21
 1/8 anonim válasza:
72%
Gondolj arra, hogy ő már egy jobb helyen van.
2018. jan. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
4%
a kutyák nem halnak meg
2018. jan. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Idővel enyhül majd. Nekem is nagy fájdalom volt. Még két év után is volt úgy hogy hazaértem és néztem a helye felé hogy hol van? Meg álltam PL a folyosón azt nyúltam le hogy megsimogassam mert mindig ott ált mellettem.
2018. jan. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%

Most lehet, hogy furán fog hangzani, de az is segíthet, ha veszel egy új kutyát. Osztálytársammal is ez van, mai napig gyászolja, de nem lehet mit tenni.

Annál jobban szereti a másik kutyáját.

2018. jan. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

Egyelőre ne akarj új kutyát, semmiképp. Gyászolj nyugodtan, sírj, idővel ez majd elmúlik, semmi értelme elnyomni.

A későbbiekben próbáld valamivel elterelni a figyelmed, sportolj, vagy végezd valamilyen hobbidat.

Szép emlékként gondolj a kutyádra, és ha ez sikerül, akkor el lehet gondolkozni egy új állaton.

Megértem fájdalmad, kitartást.c:


Off:Hány éves vagy egyébként?

2018. jan. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
12
2018. jan. 1. 18:09
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, ezt a fájdalmat csak az idő enyhíti.

Van akinek segít, ha hamar új kutyát vesz magához, ami ugyan nem pótolja az előzőt, de leköti a figyelmedet és a vele való törődés során őt is hamar meg fogod szeretni.

Van, akinek pedig idő kell a gyászra, és egyelőre hallani sem akar másik kutyáról (nekem 1 év telt el).

Az időn kívül segít, ha más dolgokkal tereled el a figyelmedet, sport, barátok, új hobbi, vagy ami pl. nekem segített: elkezdtem menhelyen önkénteskedni, kutyákat sétáltatni. Végül egy év után innét fogadtam örökbe a mostani kutyámat.

2018. jan. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sajnos ismerem ezt. Jó párszor átestem rajta. Sok kutyánk volt, mindet nagyon szerettük és megsirattuk.


Minden kutyám elbúcsúzott előtte. Tudom, ez nem az Ezotéria rovat, de ettől még így van. Egy-két nappal előtte valaki a családból mindig azt álmodta, hogy beszélget a kutyával, és az búcsúzik. Négyből négyszer fordult ez elő. De volt olyan is, hogy ismerős hívta fel anyámat, hogy azt álmodta, hogy meghalt egy német juhász, aki nekem nagyon fontos volt. Nem is tudta, hogy van kutyánk.


Az egyik ilyen álomban az egyik búcsúzó kutya ezt mondta: "Minden élet teljes. Mindenki pontosan annyit él, amennyit kell neki. Ti emberek tévedésben vagytok, amikor féltek a haláltól. Mert a halál valójában egy vicc. Ha látnád, milyen meglepett arccal érkezik mindenki a túloldalra."

2018. ápr. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!