Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg létezik nyomkövetős...

Tényleg létezik nyomkövetős chip kutyákba?

Figyelt kérdés

Egy távoli ismerősünk mesélte, hogy az ő kutyájukba olyan chipet ültettek, aminek a pontos földrajzi koordinátáit bármikor be lehet mérni. Tehát, ha elszökik vagy ellopják a kutyát, a gazdi csak bemegy a chipszámmal a rendelőbe és a neten meg tudják nézni, hogy éppen hol van a kutya.

Hallottatok már ilyenről?


Éppen keressük a meglógott kutyánkat és bizony ma is felzaklatott, hogy kérdésemre azt válaszolták egy rendelőben, hogy csak kérésre ellenőrzik a chipet (pedig ingyenes és kb. fél percig tart!) egy kutyában. Tehát, ha az én kutyámat bárki beviszi, mint a sajátját, b.hatom a chipünket, mert a büdös életben senki nem fogja ellenőrizni a rendszerben és én soha nem kapom vissza a kedvencemet.

Ha van ilyen "nyomkövetős" chip, biztosan sokan rakatnának a kutyájukba. Ha van, és még valaha visszakapom a cimborámat, én is berakatom neki!

Szóval, a kérdésem: van ilyen? Hallottatok már róla?


2010. jún. 6. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:
39%
Ahan téleg van ilyen.
2010. jún. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nézd meg az első címet amit kidobott a google: [link]
2010. jún. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Testbe ültetett nyomkövetők régóta léteznk, bár kutyákba nem szokták beültetni, inkább vadállatok követésére szolgál, de elméletileg kutyába is alkalmazható. Más kérdés, hogy nem lehet túl olcsó plusz még le is merül egy idő után...
2010. jún. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Akiteki ***** válasza:
Távoli ismerősöd családneve nem Münchausen véletlenül?
2010. jún. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Üzleti partnerek voltunk egy pár évig, most összefutottunk és szóba került a kutyánk. Erre dicsekedett el vele, hogy neki mindkét kutyájában ilyen, nyomkövetős chip van. Én meg csak tátottam a számat és igen hülyén éreztem magam, mert még soha nem hallottam ilyenről. De akkor nagy valószínűséggel ő is "sima" csipet kapott csak félreértette a nyilvántartás lényegét.

Köszi, megnyugtattatok, hogy nem tudtam volna modernebb megoldást biztosítani a kutyámnak. De még mindig habzik a szám, hogy nem olvassák le a chipeket, csak ha kéred. Ha valaki befogadta és úgy döntött, hogy megtartja, hülye lenne megkérni a dokit, hogy ugyan nézzék már meg, kié volt!

2010. jún. 6. 20:03
 6/6 Akiteki ***** válasza:
100%

Tuti, hogy az illetőnek fogalma sincs, mi fán terem a kutyachip. De legközelebb kérd meg, hogy mutassa meg a nyomkövetőt hozzá, mert ugye anélkül nem sokat ér. :)))

Tényleg szomorú, hogy nem minden orvosnak az az első, hogy az újonnan hozzá kerülő kutyában leolvassa.

De már semmin nem csodálkozom, olyat is hallottam, hogy a lopott kutyából állatorvos szedte ki a chipet.

2010. jún. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!