Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyának nem nagy?

Első kutyának nem nagy?

Figyelt kérdés

A nyáron szeretnek egy kan stafit.

Nagyon szeretnem,kutyasuliba is akarom majd vinni. Viszont nem volt meg soha kutyam.


2018. febr. 4. 23:14
 1/6 anonim válasza:
73%
Én négy fajta kutyával élek. Van egy mixem (mopsz-pincsi) ő már 8 éves, van egy mopszom ő 7 éves van egy nőstény amstaffom ő 4 van egy kan amstaffom ő mentett kutyus nem tudjuk a pontos korát kb 4-6 év körüli és egy Mini yorkim. Teljesen más intenzitású a Staffi a többitől. A “kicsik” nyugisabbak viszont a staffik szeretetéhesebbek és önzőbbek. A staffik imádják a kicsiket (kicsik alatt a többi kutyát értem) és védelmezik őket, viszont nem szeretik ha a kicsik vannak simogatva főleg ha ölben vannak. (25-30 kilós kutyát nehéz ölbe venni ezt próbálom is elmagyarázni nekik, de hat nem értik meg :D). Nem mondom, hogy nem való első kutyának, de én sem staffival kezdtem. Ez függ a te korodtól is. Én 25 voltam mikor bevallaltam az elsőt és most 29 évesen jött a második. Lakásban vannak, és néha okoznak meglepetéseket (pl a függönyt már mi szoktuk levenni ha elmegyünk valahova mert ha csengetnek és nem vagyunk otthon akkor rombol, de újabban művelődni is szokott könyveket “olvas”). Suliba járnak rendszeresen!
2018. febr. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Téékáá ***** válasza:
100%

Hali.

Hát itt nem fizikai mérettel van gond hanem a temperamentummal, főleg a kanok tudnak extra dominánsak lenni. Időben ivartalanitva és kutyasulival kicsi korától működhet bár első kutyának nem a legjobb választás.

Miért staffit szeretnél?

2018. febr. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Magyarázza el már nekem valaki, hogy miért jut valakinek eszébe, hogy ugyan soha nem volt még kutyája, de egyből amstaff-ot, vagy pitbull-t szeretne? Értem én, hogy szép kutyák, de ha valaki csak egy kicsit is utánaolvas a fajtának, kiderül, hogy a nevelésük következetességet, határozottságot és tapasztalatot igényel.

Egy barátom ilyen fajtát tenyészt. Csak tapasztalt kutyásoknak ad el kölyköt. Neki nem túl jó reklám a gazdit szánkóként maga után húzó, domináns kutya.

Nem a méretével van a probléma, nem nagy kutya, de nagyon határozottan kell nevelni, különben könnyen az ember fejére nő.

Első kutyának nem ajánlott.

De keress fel tenyésztőket, beszélj velük, tájékozódj olyanoktól, akik értenek a fajtához.

2018. febr. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Első kutyának amstaffot?


Hát te sem vagy teljesen normális.

Nem a méretével van a gond, hanem hogy piszok domináns és akinek nincs tapasztalata, azt "megeszi reggelire" :)

2018. febr. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#3 számból vetted ki a szót.

Most komolyan...Pont egy domináns, tapasztalt kutyásnak való fajtát kellet kiválasztanod.

Nem véletlen, hogy bull típusú kutyákkal és keverékeikkel vannak tele a menhelyek. Az embereknek megtetszik, "Jaj, milyen menő leszek majd, ha végig megyek vele az utcán stb." de amúgy, fogalmuk sincs a kutyákról, majd amikor rájönnek, hogy "Hoppá, ez nem olyan mint a szomszéd néni Fifikéje, ha nem vigyázom ez keresztbe lenyel stb." na akkor meg megszabadulnak tőlük.


A kutya suli nem minden. Nem árt egy kis tapasztalat is. Jó példa erre, amikor a kutya oviban, az oktató olyan hülye tanácsokat adott egyik ismerősömnek, aminek következtében sikerült teljesen bevadítania és idegileg kicsinálnia a kis pöttöm Bichon keverék kutyusát. Majd az oktató nagy bölcsen közölte, hogy egy rendkívül makacs kutyáról van szó. A kutya végül nálam kötött ki, mert a végén már féltek tőle a gazdái, 4 hónapomba telt mire a kutyából teljesen normális stabil kutya lett.

Ezzel nem a kutya sulik ellen beszélek, csak azt akarom mondani, hogy ha pl. nem ilyen fajtához vannak szokva, lehetnek vele túl erőszakosak vagy túl engedékenyek és akkor akár még ronthatnak is a kutyán. Valamint nem minden oktató a mindentudás kútfeje. A suliban leadják az anyagot, ott vagy egy ideig velük, tanácsokat adnak, de tulajdonképpen a kutyát neked kell nevelni.


Végül még annyit, hogy első kutyának nem szoktak kant ajánlani, mert általában dominánsabbak, mint a nőstények, szóval még könnyebb őket elrontani.


Amúgy ha tippelnem kéne, azt mondanám diák vagy. Az ilyen fajta, kutyákhoz jól értő felnőttnek való.

2018. febr. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hogy a kérdésre is válaszoljak: Igen, nagy... túl nagy falat így elsőre.


Ha mindenáron kutyát szeretnél, elsőre válassz valami könnyebben kezelhető fajtát!

Amennyiben elhatározásodtól eltántoríthatatlan vagy, akkor pedig azt javaslom nagyon, de NAGYON olvass és nézz utána a dolgoknak. A kutyákról általában, a fajtának, a kutyanevelés szabályainak, a domináns kutyák nevelésének, kérdezz meg embereket, akiknek van ilyen kutyája stb...

2018. febr. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!