Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Előfordul, hogy a kutyák...

Előfordul, hogy a kutyák félreértik egymás kommunikációját?

Figyelt kérdés

A kutyámmal ma séta közben, hirtelen elkezdett minket ugatni egy másik kutya egy mellékutcából. Őt is épp sétáltatták. Természetesen kicsit megijedtünk mindketten. Aztán egyre közelebb jöttek hozzánk, és a kutya is egyre jobban ugatott. Akkora volt kb. mint az én kutyám, talán kicsit kisebb. Az én kutyám amúgy minden kutyát imád és barátkozni akar velük, de ettől a példánytól tartott, mert kissé sietősebben kezdett lépkedni mellettem. Ők meg persze jöttek utánunk. A zebránál mellénk értek, és továbbra is ugatott a kutya, és nagyon ide akart jönni hozzánk. Az én kutyám továbbra sem volt ebben partner, átment a távolabbi oldalamra, és elhúzódott. Nem félt, de nyugtalan volt a másik kutya zajongásától. Én kissé kérdőn néztem a kutya gazdájára, ő pedig lelkesen magyarázta, hogy csak játszani akar a kutyája. És tényleg, akkor azt láttam, hogy "meghajol", mint amikor egymást játékra invitálják. De közben is végig ugatott. A zebrán elindulva pedig szaladt mellettünk, a kutyám pedig direkt nem foglalkozott vele, rá se nézett, és továbbra is szinte menekült előle, mármint gyorsabban ügetett mellettem mint általában.


Röviden semmi kétségem nincs afelől, hogy tényleg játszani akart az a kutya, csak azt nem értem, hogy miért ugatott akkor úgy? Mert hallottam már játékra hívó ugatást, de olyankor mindig csak 1-2 vakkantás van, ez a kutya pedig folyamatosan ugatott, olyan területvédő ugatás jelleggel (legalábbis a ritmus, az intenzitás és a tónus teljesen arra emlékeztetett engem). Elképzelhető, hogy ez a kutya rossz jelzéseket alkalmazott, rosszul kommunikált? Vagy pedig jól jelzett, csak az én kutyám értette félre a jelzéseit?



2018. febr. 9. 03:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Persze, nem mindig értik ők egymást, nem mindegyik kutyának adatott meg a kutyaovi meg a kutyasuli. Az enyém falusi kutya előélettel pl. prédának nézi az összes bulldogot és röfögő, hörgő hangot kiadó kutyát, illetve az agarakat is levadássza. Évekig nem találkozott ilyen "designer" fajtákkal. Az enyémnek majdnem 3 centis szemfoga van, és sokszor a nagy pittye ellenére is amikor lihegésből összezárja, kilátszik, és olyan, mintha vicsorogna. Valaki pedig ezt érti félre.
2018. febr. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Vannak köztül is félre értések. Mi menhelyesünk mikor hozzánk került, ugyan ezt csinálta. Ha kutyát látott veszettül ugatott, rángatta a pórázt. Kívülről, akár agresszívnek is tűnhetett. A baj az volt, hogy egy betonkennelben nőtt fel és nem tudta, hogyan is kell viselkednie, hiszen nem volt kitől megtanulnia + pebörgött az izgalomtól. Szerencsere 1-2 hónap alatt sikerült megoldani a dolgot.
2018. febr. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!