Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Magyar Agár tényleg jó...

Vízbivaly kérdése:

A Magyar Agár tényleg jó házőrző? Egy ismerősöm mondta, de nem nagyon akarom elhinni.

Figyelt kérdés

2018. febr. 13. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Az agarak inkább vadászkutyák, nem házőrzők. A hideget sem bírják, télen pl. nem tarthatod kint.


Külön megjegyzés, ma már egy kutya sem megfelelő házőrzésre. Ha valaki be akar törni, nem probléma a kutya, előtte lemérgezi, leüti, belelő. Hetente találkozok egy ilyen történettel, biztosan nem tartanék egy kutyát sem házőrzésre, inkább kamera, riasztó.

2018. febr. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Nem mert nem tartható kint hidegben a nagyon rövid szőre miatt.
2018. febr. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

Ha a betörőt meg akarja fogni, akkor adhat eki három kör előnyt, akkor is utoléri.

Egy összetett őrzési rendszer részeként a nagytestű pásztorokat szokták házőrzőnek javasolni. Komondor, kuvasz, középázsiai, moszkvai


Ahogy az első írta, a kutya önmagában nem képes egy házat,(telephelyet) megvédeni, de egy összetett rendszer központi eleme lehet

2018. febr. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
Nem jó házőrző. Konkrétan nem is érdekli, ha idegen megy el a kerítés előtt.
2018. febr. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
Én is meglepődtem először, de a környékünkön kertben tartanak 2 magyar agárt és akárhányszor elmegyek a kerítés előtt, mindig acsarkodva ugatnak rám.
2018. febr. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Múltkor egy kerítésen kidugta fejét egy agár.Nyűszített, csóvált, lábát is próbálta kidugni. Látszott,hogy nem egy vad állat. Meg is simogattam és össze vissza nyalta a kezemet.
2018. febr. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
0%
Nekem magyar agaram van és jó házörző. Semmilyen idegent nem enged be. Mi télen is kint tartottuk a -20 fokba, mert nem akart bejönni a házba és lám semmi baja sem lett. Jó vastag bundát növesztett és semmi problémája nem volt.
2018. márc. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!