Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem minősül állatkínzásn...

Miért nem minősül állatkínzásnak a nyomott orrú fajták tenyésztése és vásárlása?

Figyelt kérdés
A szívem szakad meg értük. Nemrég láttam egy kis mopszot, lejtőn fölfelé gyalogoltak vele. Nyöszörögve zihált, úgy küzdötte magát föl. Pedig csak egy enyhébb lejtő volt, és nincs is meleg. Mi lesz vele/velük nyáron? Miért választanak az emberek ilyen kutyát maguk mellé? Ők el bírják nézni, ahogy szenved? Ez milyen lelki világra vall? Mióta számít elfogadottnak az, ha egy élőlény nem kap rendesen levegőt? Ki és miért találta ezt ki, csak mert "cuki"? Hogy lehet "cukinak" tartani egy állat szenvedését?

2018. febr. 17. 05:12
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
sokszor feltettem már ezt a kérdés!! Az aktuális trendi mindent tönkrevág. A pénzsóvár tenyésztők meg eladhatóságra tenyésztenek. Természetesen tisztelet a kivételnek. De igen, állatkinzásért ezeket felelősségre kéne vonni, mert ez az
2018. febr. 17. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%
Én azt se értem miért vesznek ilyen kutyát.
2018. febr. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
És képzeld el azt, hogy a többség nem is normális tenyésztőt keres, aki kb. próbálja ezt kiküszöbölni amennyire lehet, hanem egy pincében kutyát gyártó szaporítótól. Azok a kutyák mégjobban szenvednek, mert semmi eü vizsgálat, vgy genetika...
2018. febr. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
97%

Én, ha látok egy nyomott orrú kutyát az utcán, mindig elszomorodom. Szoktam látni egy francia bulldogot nyakörvvel és flexivel, annyira sajnálom szegényeket. A bulldogok még úszni sem tudnak. Nagy-britanniai állatorvosok kampányolnak #breedtobreathe néven.

Nekem a "mini", "extramini" és "teacup" kutyáktól áll fel a szőr a hátamon.

2018. febr. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
97%
Az a legszomorúbb, hogy sokszor interneten nézek aranyos, cuki állatos videóválogatásokat, és azt tapasztalom hogy az emberek ezt a nyomorékságát ezeknek a fajtáknak édesnek és tündibündinek találják. "Nézd már milyen helyes ahogy horkolva kap csak levegőt alvás közben! Hát nem édes hogy 100 méter után kifárad? Olyan tündéri ahogy vartyogva veszi a levegőt!" És ez tényleg elborzasztó, most ez a divat és a divat soha nem az ésszerűségre alapul. Remélem egyszer majd kinövik. És sajnos ezeknél a fajtáknál a tenyésztők ugyanolyan ludasak mint a szaporítók, hiszen ha a fajtastandard ma a tenyészkutyáknál ilyen, 100 évvel ezelőtt meg nem volt ilyen akkor nyilván a hivatásos tenyésztők nyomorították így meg őket...
2018. febr. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
86%
A világ legrondább kutyája díjra, amit az USA-ban osztanak ki minden évben, kifejezetten olyan kutyákat TENYÉSZTENEK, amelyek fogatlanok, torzak, egyéb testi hibával rendelkeznek. És a zsűri, a közönség odáig van értük...
2018. febr. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!