Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan hozzam haza a kiskutyám...

Hogyan hozzam haza a kiskutyámat? Várjak 3 hónapos koráig, hogy megkaphassa veszettségi oltást?

Figyelt kérdés
Az van, hogy külföldi kennelből fogok nemsokára hozni egy kiskutyát, de autóval megyünk és egy nem úniós országon keresztül. Na már most, a kicsi akkor 9 hetes lesz és a veszettségije nem lesz meg még akkor, viszont az országba való belépéskor úgy olvastam kötelező a veszettségi. Kikerülni az országot az út duplája lenne és sajnos azt nem engedhetjük meg magunknak. Mit tegyek?
2010. jún. 8. 07:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Várd meg a 3 hónapot, nemcsak nem uniós országok között, hanem uniós országok között se lépheted át a határt veszettség elleni oltás nélkül. (Mivel ott nincs ellenőrzés, maximum ott nehezebben kapnak el)

Ha megállítanak, akkor karanténba kerülhet a kutya, vagy vissza kell vele fordulni. Inkább várj.

2010. jún. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De akkor mások, hogyan oldják meg, mert nem mindenki várja meg a három hónapos kort :S.
2010. jún. 8. 08:36
 3/10 anonim ***** válasza:
vagy megvárják, vagy előbb adják a veszettség ellenit. A mostani vakcinákat már akár 2 hetesen lehetne adni. Magyarországon is úgy szól a törvény, hogy "legkésőbb 3 hónapos koráig meg kell kapnia". Én oltattam már kölyköt, 2 hónaposan is, amerikába ment rokonokhoz,köszöni, azóta is jól van.
2010. jún. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

És miért olyan nehéz megvárni a 3 hónapost kort?

Én is külföldről (Olaszo.) hoztam, az enyémet ki se engedték előtte. Az a 3 hét (mert annyiról van szó) nem oszt nem szoroz semmiben. Nem ezen fog múlni, h milyen lesz a kapcsolatod a kutyával.

2010. jún. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mert utána már nem tudok elmenni érte, a barátom visz, senki nem vállalta és a barátom megy Franciaországba dolgozni egy héttel utána miután hazahoznánk a kutyát, ha meg kell várni a plusz heteket, akkor fogalmam sincs hogy megyek el érte :S. Senki nem vállal be úgy egy ilyen utat egy kutya miatt (több embertől kérdeztem az ismerőseim közt, de egyik se vállalta) Nekem pedig még nincs jogosítványom, most kezdtem el autósiskolába járni. CSak azért aggódok. De akkor valószínű a kerülő út lesz.
2010. jún. 8. 11:16
 6/10 Akiteki ***** válasza:
Ha konkrét útvonalat mondasz, akkor meg tudjuk mondani, mi szükséges.
2010. jún. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ausztriából mennénk Görögországba, az útvonalat úgy terveztük, hogy Szlovénia-Horvátország- Szerbián át, majd Bulgária és Görögország, tehát már így is eléggé kitoltuk az útvonalat. Szerbia az ami gondot okoz :S. Mert ha más már nem lesz akkor Szerbiát kihagyva Románia felöl elmegyünk, de ahhoz végig kell mennünk Ausztrián, Magyarországon.
2010. jún. 8. 12:13
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem a kérdésre válasz, de megkérdezhetném hogy milyen kutyusod lesz?
2010. jún. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Miért nem mész le érte repülővel? Olcsóbb mint a benzin oda-vissza
2010. jún. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
samoyed kutyusért megyünk, egyébként meg azért nem megyek repülővel, mert egyszer mentem akkor is az egész uton pánik rohamom volt, nem szeretek repülni.
2010. jún. 8. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!