Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem oltottam be a kutyámat...

Nem oltottam be a kutyámat veszettség ellen most nagy bajban vagyok?

Figyelt kérdés

2017. Február 10-én kapta az oltás veszettség ellen a kutyám.


Most költöztem el otthonról és kerestem munkát,de az arra elég volt,hogy a csekkeket kifizessem és valamennyi ételt magamnak és a kutyának tudjak adni. De ez alkalmi munka volt mind. Most szereztem rendes állandó munkát. Viszont két napja melózom csak és fizetést nem most kapok. Konkrétan nincsen semmi pénzem. Tudom,hogy gondolhattam volna előbb az oltásra is,de lehet ezért bántani...tényleg elfelejtettem ezt!!! Teljesen kiment a fejemből! Pedig nagyon figyelek és gondoskodni szoktam a kutyámról. Eddig a 7 év alatt most fordul elő ilyen először. Pont a költözés időszakában.


Szerintetek,ha csak egy hónap múlva tudom elvinni a kutyámat beoltatni akkor nem lesz gond??? :(


Erdős helyen élek. Láttam gyakran rókát is. Lehet volt köztük veszett is(?) és nem is tudom,hogyan de pont ennek kapcsán jutott eszembe hirtelen,hogy jézusom a kutyám nincs beoltva veszettség ellen!! :( És én többször is vittem sétáltatni.


De eddig nincs szerintem baj. Vidám,eszik rendesen,jó étvágya van. Nem habzik a szája,jól alszik,szeret mozogni,nem harap. Pici kutyusom van csivava.


Szóval ha most csak pisilni viszem le és nem sétáltatom (biztonság kedvéért) akkor nem lehet nagy baj?


És ha megyek az orvoshoz és láttja,hogy későn vittem..akkor megbüntethet? Vagy plusszba kell fizetnem?


Kérlek normális válaszokat adjatok. Nagyon fontos lenne. Előre köszi nektek!!


L


2018. febr. 24. 21:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akármikor szólsz a dokinak, megy és beoltja háznál akár :) Sima sétától semmi baja sem lesz, mivel testnedvvel terjed. Szóval harapás, nyál ilyesmi. Nem fog megbüntetni ne izgulj
2018. febr. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
A veszettség elleni vakcina kb 3 évig véd, némelyik EU-s országban nem is kötelező az évenkénti veszettség elleni oltás. Egyébként ilyen speciális esetben mint a tiéd ez az egy hónap csúszás nem fog számítani. Nyilván vigyázz a kutyádra hogy véletlenül se történjen olyan baleset hogy valakit megharap, mert akkor kérik a veszettség elleni oltást, de magát a veszettséget nem fogja elkapni semmiféleképpen se. Amint megkaptad a fizut elviheted beoltani és nem lesz semmi probléma.
2018. febr. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Bubuka508 ***** válasza:
100%
Semmi gond nem lesz, ha egy hónap múlva intézed, az előző oltás hatása nem szűnik meg rögtön a naptári határidő leteltével, ez nem így működik. Még ha figyelmeztető értesítést is kapnál netán az önkormányzattól (előfordulhat), akkor is belefér még ennyi toleranciába, tehát ingyenbe lesz. Az orvos sem szól, ha látja, hogy ennyivel később intézed. Viszont arra vigyázz, hogy addig sem a kutyád ne harapjon meg senkit, se őt ne harapja meg semmi, mert akkor rögtön beleköthetnek, hogy lejárt az oltás. Mindössze erre kell ügyelni.
2018. febr. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon köszönöm,hogy vàlaszoltatok nekem!!!! És köszi,hogy leírtátok ezt.


Amúgy pici kutyusom van és nagyon szelíd. Még soha senkit nem harapott meg. Az idegenektől fél és megmerevedik vagy hozzám bújik,de sosem harap. Ha valaki megsimogattja akkor lapul de egy két perc és megszokta. Senkit nem bántott még.

És őt sem harapták eddig meg. Próbálok rá nagyon vigyázni. És sietek a beoltatással is.

2018. febr. 24. 22:36
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz gond ne aggódj. Mikor mi kiköltöztünk Angliába hülyének néztek miért akarom oltatni a kutyát egy éves oltásra ha nem utazunk . Itt 3-5 évig érvényes a veszettség elleni . :)
2018. febr. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem vagy bajban, nem fog semmi történni. Én is volt, hogy megcsúsztam vele.
2018. febr. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%
A veszettség elleni oltás 3 évig hatékony, Magyarországon egy EU-s szabályozás miatt - min. 3 olyan évnek el kell telnie, amelyben nem találnak egy veszett állatot sem, ahhoz, hogy át lehessen állni a 3 éves rendszerre - kell évente oltatni. Manapság már a rókák veszettsége is elenyésző, hacsak nem a román határnál élsz, emiatt sem kell túlzottan aggódnod. Az az egy hónap meg tényleg nem oszt, nem szoroz.
2018. febr. 25. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Felénk van olyan aki sose oltatja a másik pár évente egyszer. Erdő mellett laknak a kutyák van hogy kijárnak. Nem kapták el a veszetséget sőt a doki se szól semmit pedig tudja hogy nincsenek oltva valamelyik chipelve se. Az önkormányzatot se érdekli hiaba kell évente újra bejelenteni a kutyákat.
2018. febr. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!