Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Boxer kutyánál lehet használni...

Boxer kutyánál lehet használni furminátort?

Figyelt kérdés
Most simogató kesztyűt használok, de nem a legjobb. Elvileg ez aljszőrkiszedő fésű, viszont a boxernek nincsen. Csak fedő szőr eltávolítására lehet használni?
2010. jún. 8. 19:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%

A boxernek szinte nincs is aljszőre, a furminátor pedig ennek a kiszedésére való - így szerintem felesleges.

Én ilyen rövid szőrű kutyának egy egyszerű fa kefét ajánlanék (serteszőrös), olyasmit mint amit a lovaknál használnak, legalábbis nálunk ez dobermannál bevált.

2010. jún. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%

Ilyen kefére gondoltam

[link]

2010. jún. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Van ehhez hasonló kefém is, használom is néha, csak annyira istenítik ezt a furminátort, gondoltam kipróbálom (igaz iszonyat drága). A honlapjára is felmentem, és a vendégkönyvbe pl. ajánlják dobinak is, és ugye neki is ugyanolyan a szőre mint a boxernek. Ezért is bizonytalanodtam el, hogy most akkor lehet-e.
2010. jún. 8. 19:57
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Én macskán használom és nagyon durván gyorsan megkopasztottam. a macsnak sincs aljszőre.
2010. jún. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Most folyamatosan google-t bújom, hááát itt látom,hogy mopsznál is használják, és hát neki is pici, rövid szőre. Mondjuk igen macsekoknál is használják. Hmmmm...
2010. jún. 8. 20:33
 6/15 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is boxerem van (meg egy másik - hosszú szőrű) Igaz nekem nem furminátorom van, hanem shed ender-em. Ugyan az, csak olcsóbb verzióban (teszvesz, vaterán lehet venni) Én próbáltam használni a boxernél, de hát nem nagyon sikerült. Nem azt mondom, szedett ki szőrt, de én annyi pénzért nem ajánlanám a furminátort, inkább nézd meg amit írtam. A hosszú szőrűnél viszont nagyon jól bevált. Jó kis találmány! :D
2010. jún. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Megnéztem tényleg nem sok különbség van köztük. Még gondolkodom rajta.
2010. jún. 10. 20:22
 8/15 anonim ***** válasza:
A furminator az aljszőrzetet szedi ki, amiből a boxernek nem sok van. Hosszú szőrű fajtáknak van.
2010. jún. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
52%
A furminátor, az elhalt szőrt szedi ki, tehát bármilyen kutyánál lehet használni. Én tegnap vettem a koppintását (Tixie), hát ez is rengeteg szőrt kiszedett és csak 2600 ft volt.
2010. jún. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A furminátor igaz aljszőr kiszedő, de bármilyen elhalt szőrt kiszed, nemcsak az aljszőrt! Használom (bár nekem nem boxerem van) és én is az istenítők táborához tartozom!!

Nekem erdélyi kopóm van. Egy vagyont költöttem különböző kefékre, egyik sem vált be igazán. Most beruháztam egy ilyen ketyerébe (vaterán olcsóbb, vagy külföldi lapokon e-bay) és megéri az árát!!

2010. jún. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!