Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugye nincs a kutyámnak hasnyál...

Ugye nincs a kutyámnak hasnyálmirigy gyulladása?

Figyelt kérdés
Napok óta megy a hasa, nem az a nagyon vizes, de nagyon lágy. Ma mar egybeallo széklete volt, de este megint rosszabbodott. Kis adagokban jön. A doki diétát ajanlott elsőkörben probiotikummal. 4-5 napot kell várni és visszamenni, ha nem javul. Viszont az ételt sem emeszti meg. Benne van a szekleteben, csak átmenegy rajta. Ettől nagyon megijedtem. Erre a doki azt mondta, hogy lehet gyulladás valahol fentebb is a szervezeteben nem csak a belben,de ameddig jokedvu a kutyus, nem hány, eszik iszik, addig nem kell megijedni. Nagyon félek, aludni se merek, mert azt olvastam, hogy az nagyon veszelyes és félek, hogy neki is az van. Mit gondoltok? 3 napja megy a hasa, a probiotikumot tegnap kezdte. Ha valami komolyabb lenne az már látszana rajta ? Egyébként az orvos belgyulladasra gondol. De attol miért nem emészt rendesen?
2018. febr. 28. 00:02
 1/2 A kérdező kommentje:
Jajjj, meg ami még aggaszt,hogy kevés vizet iszik. Étvágya az van, víz az alig kell neki. Máskor is van, amikor keveset iszik, de a hasmenes miatt most több kéne, bár szerencsére a hasmenes nem olyan nagy mennyiseg és nem is vizes. Ellenorzom pár óránként, a foginyét, nyelvet, bőrét, hogy ki ne szaradjon. Pisilni is pisil. Igyekszem ledus étellel etetni
2018. febr. 28. 00:11
 2/2 anonim ***** válasza:

Inkább bélgyulladásnak tűnik. Azért sem emészt rendesen.

Hallgass az orvosra.

Nem tudom, milyen diétát írt elő a doki, de ha nem mondott semmit, akkor vízben péppé főtt rizs, kis főtt csirkemell filével pár napig.


A hasnyálmirigy gyulladást vérvétellel lehet kimutatni amúgy, ha nagyon aggódsz, csináltathatsz labort.

2018. febr. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!