Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki panelban tart kutyát hogy...

Aki panelban tart kutyát hogy tudja megoldani a kutyája vemhességét és a kiskutyázást?

Figyelt kérdés

Szomszédom bepároztatta a tk-s nj kutyáját és érdekelne, hogy ezt mégis hogyan gondolta kivitelezni egy panellakás 9.emeletén?

Mert pl úgy tudom, hogy amíg újszülöttek ott vannak, addig nem viheti ki az anyját, mivel beviheti kintről a fertőzést. De akkor hogy mozgatja le? Hova végzi a dolgát? Meg a picik nem csinálnak egy "kis" felfordulást a lakásban 8-10hetes korukig?

Szóval most minden ordítozástól eltekintve, nem vitatémát szeretnék nyitni, csak komolyan érdekel, hogy hogy zajlik egy tenyésztés főleg nagykutya esetén(mert a kistestűnek kirak egy macskaalmot pl) panellakásban. Aki próbáta már komolyan érdekel a tapasztalata.


2018. márc. 2. 15:28
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Szóval nincs észszerű megoldása?

Mert mondom, pl a kistestűnek letesz egy almot. Meg egy szoba elég a sok pici kutyánakyde egy nagytestű kölykeinek nem tudom hogyan.

2018. márc. 2. 18:33
 12/20 anonim ***** válasza:
87%

A kistestűnek se tesznek le almot a tenyésztők. A kutyák nem macskák hogy alomra járjanak. A tenyésztőknek van egy viszonylag steril udvara (értsd: steril mint beteg kutya és idegen kutya nem jár arra), oda mehet a szuka pisilni.


Igazából egyre inkább úgy érződik hogy nem a szomszéd akarja szaporítani a kutyáját...

2018. márc. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

De nem én akarom, nincs is kutyám.

Persze mondani bármit lehet, én meg bizonyítani nem tudom.

Mindegyis, gondoltam, hogy f3lre értitek majd, pedig direkt próbáltam úgy írni, hogy érthető legyen, hogy csak érdekel a történet.

2018. márc. 2. 20:03
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Nos, ha valóban csak érdekel, akkor a válaszom:sehogy. Sehogyan nem lehet kutyát tenyészteni panelban. Talán még egy szaporítótól is túlzás, ha panelban oldja meg a szaporítást, nemhogy egy felelős, az adott fajtáért mindenre hajlandó, és elhivatott tenyésztőtől.
2018. márc. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
81%
Ilyen nincs, hogy kis kutyának almot letesz. Ha valaki bezárva tartja a kityájátvaz állatkínzásnak minősül. Plusz megvisel a szukát ami pedig nem jó a kölyköknek.
2018. márc. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Utolsó, miért, le szabad vinni a szukát? Én úgy tudtam, hogy nem, a fertőzés miatt.

Bár az ember is kint jár és oké, hogy leveszi a cipőt, de attól még bejuthat a veszély.

Vki magyarázzá már el:D

2018. márc. 2. 22:28
 17/20 anonim ***** válasza:
73%

Mit nem értesz? Tenyésztő nem apró panelban lakik, pláne nem nagytestűekkel. Szóval nincs ilyen gondja.

Az egyik előző válaszoló gyönyörűen leírta. Azt hiszem, első oldalon az utolsó.

2018. márc. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Na, megkérdeztem a szomszédomat, hogy hogyan oldja meg, bár elég félve, mert fura egy alak...

Szóval azt csinálja, hogy konkrétan a kutyájának saját szobája van, ami 30m² körüli. Van egy nagy kennelje, amit maga csinált a kutyának. Abban elférne 2 felnőtt németjuhász, elmondása szerint. A pisi-kaki dolgot úgy oldja meg, hogy a kutya abban a szobában "lakik", ahol az erkély is van és az erkély van berendezve úgy, hogy vmi ládákat pakolt ki oda, amibe földet tett vagy ilyesmi. Sétálni pedig az ellés előtti utolsó 3 napban és az ellés utáni 2 hétben nem viszi ki, mert azt mondja, hogy 2 hét után az első féreghajtó után vannak olyan védettek, hogy ha az anyjukat kiviszi, utána lemossa a lábát, akkor nem kapnak el semmilyen betegséget.

2018. márc. 3. 09:53
 19/20 A kérdező kommentje:
Ja meg a piciket is a későbbiekben az erkélyre szoktatja pisilni és így szobatiszták is lesznek, mire gazdához kell kerülniük.
2018. márc. 3. 09:54
 20/20 anonim ***** válasza:
82%
Lófaszt lesznek szobatiszták. A féreghajtásnak pedig semmi köze a vírusokhoz. Az oltások a különböző vírusok ellen nyújtanak védelmet, amiket az lent járó kutya, valamint az emberek is felvisznek a kicsiknek. Meg miaz, hogy e 2 felnőtt kutya is elférNE? A kérdésben azt írtad, hogy a szuka már vemhes. Ha ezt meg szeretnéd valósítani akkor sűrgősen tegyél le a dologról.
2018. márc. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!