Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék vele? Megbuktam...

Mit tehetnék vele? Megbuktam kutyaanyaságból?

Figyelt kérdés

Sok kutyám volt. Mind 10-13 évet élt. Landseer,Mudi,Labrador,Kuvasz...


Van 3 cicám. Jobban a macskákhoz értek.Valamiért szófogadóbbak. :(


Kaptam egy 3 hónapos Jagdt Terriert.

Első nap befordult és nem szólt senkihez.

Második nap már az ölemben volt,és hízelgett.

Aztán teltek a napok...

A cicakosarat szétrágta,a vezetéket szétrágta,labdázik magában,a rongyocskját húzgálja,kiment a kertbe és mire kinéztünk az egész terasz tollas volt és egy kis galambláb is volt az ajtó előtt. :'(

A kóbor cicákat megugatja,elzavarja.A 3 cicámból kettőt zavargat,azok meg megmarják. :( A legidősebb cicámmal semmi gondja,nyalogatják egymást és együtt is alszanak.

Eddig napi szinten játszottam vele,meg ölelgettem,ölbe vettem.Már nem. :( Annyira kis rossz.Megölt egy madarat is. :'(


23/N


2018. márc. 2. 21:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

23 évesen hogy volt sok kutyád? Azok inkább a szüleid kutyái voltak ha ilyen szép kort éltek meg, az egy dolog hogy a családban voltál és így a te kutyádnak is számított.


Mennyit foglalkozol a kutyával? Az jön le nekem hogy nincs lefárasztva, a terrierek borzasztó energikusak és igénylik az átlagnál több fárasztást. Hány óra a foglalkozás vele? Kölyök még, most kell nevelni, természetes hogy az elején kárt okoz még, de ezekről következetesen tiltani kell, de megverni sose szabad. Tanácsod elvinni kutyaoviba majd kutyasuliba, esetleg agilityzhetnél vele később, jó energialekötés lenne.

2018. márc. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

A Landseerem és a Mudim imádott. A Labrador meg egyszer megvédett. Ők sose bántottak semmit és senkit. :) A Mudim még a labdát is visszahozta. stb. Mivel 10 éves voltam amikor őket kaptam, így voltak a kutyáim. :) Imádtam őket.


Eddig napi 1-2 órát labdáztam a kiskutyával.Meg ölelgettem,babusgattam.Most egy kicsit fáj a madara meg cicás esete.


:(

2018. márc. 2. 21:43
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
Kutyaovi, kutyasuli.
2018. márc. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
57%

Úr Isten!!! "Első nap befordult és nem szólt senkihez."

Na, itt kiderül milyen kutyás gyakorlatod van neked. Semmilyen! Add örökbe azt a csóri kutyát - én baromira nem fogom kifejteni mi nálad a hiba -, de jobb lesz annak a kölyöknek olyannál, aki kicsit is ért hozzájuk! S ezt minden rosszindulat nélkül írom, te maradj a cicáidnál és a madaraknál! A kutya nem neked való! Keress neki hozzáértő gazdát mindkettőtök érdekében!!

2018. márc. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ha velem van a gond,akkor hogyan lehet hogy a többi kutyámmal tudtam normálisan játszani és nem bántott semmit és senkit? És még tanítani is tudtam vezényszavakra őket. Ő az egyetlen kutyám,aki nem szeret más állatokat.
2018. márc. 2. 22:04
 6/15 anonim ***** válasza:
82%
Sürgősen kérj tanácsot egy hozzáertőtől (ne internetes fórumokon) mert közöd nincs a kutyákhoz. Viszont rengeteget tanulhaszt ha szánsz rá elég energiát. Ellenkező esteben a helyzet csak rosszabb lesz. Főleg ha kan és ivarérett lesz.
2018. márc. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Megbuktál... nevelni kellene és törődve szeretni a kutyát, nem majmolni. És utána olvasni az egész kutyanevelésnek úgy am-block. Ő nem kisbaba hanem egy kutya, aki terelésre, útmutatásra szorul ebben a korban!
2018. márc. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
2 odik mi az hogy nem fejed ki nem írod le. Azért van ez az oldal hogyha valaki kérdez válaszoljanak ha nem tudsz vagy nem akarsz lehet elballagni. Kérdező a kutyusnak kéne suli ovi és napi minimum 2 1-2 óra séta plusz futás és szellemi lefárasztás is
2018. márc. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, ne takarózz a többi kutyával hogy milyen jól neveltek. Most mondtad, hogy tíz éves voltál kb amikor kaptad őket. Egy tíz éves gyerek nem nevel kutyát...valószínűleg a szüleid jól kezelték őket és melletted szépen megvoltak. Ezeket az eddigi kutyákat véletlenül se te nevelted, és ezt nem bántásból mondom. A terrierek meg energikus makacs kis ördögök tudnak lenni hozzá nem értő kezekben, ezt el kell fogadnod. Kérj szakértő segítséget mert már most teljesen a fejedre nőtt. Egy kiskutyánál meg a másfél óra foglalkozás semmi, annyit igényel egyszer, utána alszik, kipihent és újra ezt igényli, utána ismét alszik és kezdődik elölről.
2018. márc. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
89%

Négyes pedig jót írt, add olyan helyre ahol értik a kutya szokásait, nem ölelgetni dajkálni kell, hanem tanítani, ha máshogy nem megy oviba hordani.

Nem mindenkinek való kutya

2018. márc. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!