Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyariasztás mivel lehetséges?

Kutyariasztás mivel lehetséges?

Figyelt kérdés

Egy érdekes/kellemetlen problémára keresem a megoldást. Panel földszintjén lakom és a hátsó ajtó mellett van az ablakom. Mindenki erre hozza a kutyát sétálltatni és az első zöld felület közvetlen az ablakom alatt van, minden más irányban még 10 méter beton.


Ebből következik hogy az ablakom alatt piszkíttatja mindenki a kutyáját. A hugyszagon felül a szarszag is erős mert néha az ott van felejtve emiatt szellőztetni nem lehet.


Hogyan tudnám TÖRVÉNYES kereteken belül (nincs aknazár) távoltartani a kutyákat azok bántása (méreg nem oké) NÉLKÜL ?


Hirtelen paprika szétszórására gondoltam esetleg paprika spray vagy valamire ami számukra kellemetlen.


Gazdikkal lelkizés esélytelen, mindig meg van a szöveg éppen miért nem szedte fel, ebből lehet majd írok egy könyvet.



2018. márc. 3. 20:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Esetleg nem tudod valamilyen pl. bokros növény, tuja ültetésével arrébb terelni őket? A masik ötletem, hogy gallyakat teríts szét, arra ha ropog a lábuk alatt nem szívesen lépnek rá. Lehet kapni olyan készítményeket, amik a kutyák számára kellemetlen illatúak, de azt külső területen nem eri meg használni,mert hamar kiszellőzik a terület. Paprikasprayes megoldást nem igazán értem. Az ablakból akarod fujkálni őket? Mert azért még ők jelenthetnek fel téged. Akkor már öntsd nyakon őket inkább vízzel. De az ilyen módszerek álltalában visszafele szoktak elsülni, hogy ha megszivatod őket, már csak azért is oda fognak menni.
2018. márc. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
van kuya távoltartó spray vagy mi a franc. nem tudom jó-e, hatékony-e, de erre a problémára nem tudok mást sajnos
2018. márc. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem tudnád valami jelképes kis kerítéssel elkeríteni? Nálunk az ilyen ablak alatti területeket sokan elkerítik még úgy is hogy csak fű van ott.
2018. márc. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Borsot szórj :)
2018. márc. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A paprika spay a földre kerülne. Bokor nem rosss ötlet de a kerítés esélytelen.


Akkor bors és paprika.

2018. márc. 3. 22:49
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért a borssal és a paprikával óvatosan. Ha elkezdenek a kutyák azon a helyen prüszkölni, bármi bajt jelezni, beindul a mérgezés gyanúja terjesztése, bejelentése a gazdák körében.
2018. márc. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Itt a környéken a kan kutyások simán hagyják,hogy a tömbök oldalát telibe hugyozzák a kutyáik. Egyik ilyen sarki részen két ablak van. Nem győzi domestosos vizzel öntögetni a tömb falát az ablaka alatt. Kiragasztott egy kisebb plakátot,hogy "kedves kutyatartók, a szagok bejönnek a lakásba, ne engedjék,hogy kutyáik a falat levizeljék" Mondanom sem kell,hogy semmit nem ér :/


Az ilyen idióták miatt lesz szerintem kiszórva vmi,mert besokallnak!!


Nem tudom,hogy miért kell ennyire figyelmen kivül hagyni.


Én azt is utálom,hogy a kan kutyások az autókat is engedik lepisiltetni.


Nekem szukám van szerencsére. Ezért se kéne kan kutya,mindent oldalba hugyoznak.

2018. márc. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ma 14:05

Az ilyen dolgok is csupán a gazdától függnek. Nekem mindig is kanjaim voltak. Az első pillanattól tilos volt az autó, a ház sarka, a kiskert, stb megszagolása. Mikorra eljutottak a jelöléshez, már az ilyen helyeket teljesen semlegesen kezelték. Elég sok ismerősöm van, akik ugyanígy nevelik, nevelték a kanjaikat.

Ez is az a szitu, mint a végtermék felszedése, vagy otthagyása.

2018. márc. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!