Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a túróért vágják ilyen...

Mi a túróért vágják ilyen röhejesre az uszkárok szőrét?

Figyelt kérdés
Valaki árulja már el mi értelme ennek? Borzalmasan néz ki. Valakinek tetszik ez?

2018. márc. 8. 21:50
 1/8 anonim ***** válasza:
98%
Sok uszkár fazon van, és mindenkinek más fazon tetszik. Már kiállításra is elfogadott több fazon. Hobby célra meg több tucat "bevállt" fazon létezik. Mi pl. váltogatni szoktuk, hogy milyen fazonban legyen. Tényleg van néhány idejét múlt fazon, amit egyre kevesebbet látni.
2018. márc. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Én még sose láttam utcán hülyén nyírt uszkárt, szóval ezt így nem mondanám.
2018. márc. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nem provokatív kérdésnek szántam, egyszerűen számomra érthetetlen a legtöbb (persze ez szubjektív) kíváncsi voltam hogy valakinek tetszik e..
2018. márc. 8. 22:32
 4/8 anonim ***** válasza:
97%
Valahol azt olvastam, hogy funkciója volt, a fontos szerveket védte a szőr ahol meghagyták.
2018. márc. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%
Sok uszkár fazon van, és mindenkinek más fazon tetszik. Már kiállításra is elfogadott több fazon. Hobby célra meg több tucat "bevállt" fazon létezik. Mi pl. váltogatni szoktuk, hogy milyen fazonban legyen. Tényleg van néhány idejét múlt fazon, amit egyre kevesebbet látni.
2018. márc. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%

[link]


:D

2018. márc. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
94%

Az a bizonyos ikonikus röhejes fazon célja az ízületek védelme volt. Mivel az uszkárokat eredetileg vadászatra használták, gyakran ugrottak a hideg vízbe.

"A vízi vadászatoknál használt kutyák lábát és hátsó részét azért nyírták rövidre, hogy megkönnyítsék számukra az úszást, az ízületeknél viszont a gyulladásokat elkerülendő hagytak szőrpamacsokat. A fejen pedig azért kötötték copfba az uszkár szőrét, hogy a vizes tincsek ne lógjanak a kutya szemébe."


Google a barátod.

Mostmár csupán esztétikai okai vannak annak, hogy valaki így nyíratja le a kutyáját. Ami sokaknak nem tetszik (köztük nekem sem), nyilván vannak, akik ilyen frizurával látják legszebbnek a kutyájukat.

2018. márc. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
95%

Esztétikai ok miatt, a kiállításokra, vagy, mivel vadászkutya, vízben-sárban is kellett közlekednie, a pamacsok a létfontosságú szerveket védte az időjárástól, vagy az x testtájékot a sérülésektől.

[link]

2018. márc. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!