Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A múltkor láttam egy vakvezető...

A múltkor láttam egy vakvezető kutyát. Őket is meg lehet simogatni?

Figyelt kérdés
2018. márc. 12. 06:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad idegennek hozzányúlni, hozzászólni!

Ő egy munkakutya, akinek fontos feladata van, nem szabad kizökkenteni.

Nem olyan rég volt is erről egy cikk, de most nem találom.

Lényeg, hogy nem szabad.

Egyébként én sem szeretem, ha idegenek odajönnek a kutyáimhoz és meg akarják simogatni, pedig az enyém nem munkakutya. Séta közben mi teljes mértékig egymásra figyelünk a kutyáimmal, nem szeretem, ha valaki odajön, mert "jajjdecuki megakarom simizniiiii".

2018. márc. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Nekem van egy ismerősöm, aki csökkent látóképességű, és egy labrador vezeti őt.


Ő azt mondja, hogy nem szereti, ha idegenek a kutyáját elkezdik nyünyürgetni az utcán, mert a kutya olyankor dolgozik, és arra kell figyelnie, amit csinál. Nem egyszerű a munkájuk.


Azt tudom elképzelni, hogy ha pl. ülnek egy padon, vagy a buszon, parkban stb. tehát éppen nem "dolgozik" a kutya, akkor udvarias köszönés, és megkérdezed, hogy szabad-e a kutyát megsimogatni. És a gazdája majd megmondja, hogy most éppen szabad-e.

2018. márc. 12. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Nem szabad vakvezető kutyát simogatni "munka közben", mert eltereled a figyelmét a feladatáról.
2018. márc. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Munka közben, tehát mikor rajta van a hám, TILOS!! A simogatással elvonod a kutya figyelmét, ami veszélyes a gazdájára.

Ha érdekel a téma, facen van egy Atlibumbi nevű oldal, ahol érdekes dolgokat tudhatsz meg első kézből. Sajnos Atlasz már nincs köztünk, de az oldal él.

2018. márc. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

Idegen kutyát alapból csak akkor szabad simogatni, ha megkérdezed előtte a gazdáját és ő megengedi.

Vakvezetőnél nem kéne, de ha nem bírod ki, menj oda, kérdezd meg, biztos el fog küldeni a gazdája.


Anno olvastam egy történetet, hogy buszmegállóban egy néni elkezdte simogatni valakinek a kutyáját, a gazdi észre sem vette, mert alapból tömeg volt, és nem volt hátul is szeme.

A kutya mivel rossz előélete volt, bántották, még nem volt rendesen szocializálódva, ijedtében odakapott a nőnek, majd a gazdi is lekiabálta a nőt, hogy ezt mégis hogy képzeli. A nő feljelentést tett, a kutyát elaltatták.....

2018. márc. 12. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Nem! Ok egesz nap dolgoznak. Nem szabad kizokkenteni oket. Aokan simogatjak, etetik, es siman ra engedi a sajat kutyajat.. ez a gazdajanak az eletebe is kerulhet, serulhet komolyan is, ha a kutya nem figyel.
2018. márc. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok! :)


Az elején szeretném leszögezni, hogy semmi rossz szándék nincs a posztomban, csupán szeretném kikristályosítani a vakvezető kutyákkal kapcsolatos dolgokat.


1. Ma reggel az 1-es villamos vonalán utaztam, közel 40 percig, ez alatt az idő alatt legalább 20 ember simogatta meg a kutyámat. Amiért ez probléma:

A vakvezető kutya munkakutya, tehát villamoson, buszon, közlekedési járművön, utcán nem hobbikutyaként van jelen. Ha esetleg bárki megkérdezi a simogatást, és nem a zebra közepén vagyunk, meg szoktam engedni!

2. Egy nap nem EGY ember simogatja meg szó nélkül, hanem sokkal több, sőt, még szó nélkül kaját is adnak neki, és ennek a „végtermékét” én takarítom, ugyanis ezek a kutyák (is) prémium tápot kapnak, így a gyomruk nagyon másra nincs felkészülve! Mondanom sem kell, hogy a látás hiánya miatt nem a kedvenc elfoglaltságom a „végterméket” takarítani, ugyanis mire én megtalálom, addigra egyúttal bele is nyúlok, továbbá ha a kapott kaja miatt huzamosabb ideig beteg marad a kutya, én fizetem az állatorvost!

3. A simogatások következménye az, hogy a kutya velem szemben lesz szófogadatlan, mert hogy a simogatás egy jutalom, de ha az állat a semmiért is jutalmat kap, akkor már nem fogja értékelni, és megenged magának bizonyos dolgokat. Pl. A zebra, járda közepén elkezd odavinni ahhoz az emberhez, aki cuppog neki, fütyül, megsimogatja, és ez számomra – és minden kutyás vak számára – életveszélyes is lehet!

4. A vakvezető kutyáknak felelősségük van, illetve „viselkedniük” kell egyfajta módon bizonyos helyeken (pl. munkahely, kórház stb.). Ha ilyen helyeken „átmegy” rakoncátlan, szófogadatlan kutyába, az nagyon nem jó!


Elhiszem, hogy nagyon nehéz megállni, hogy ne simogassátok meg, de kérlek szépen Titeket: NE TEGYÉTEK – legalábbis kérdezés nélkül SEMMIKÉPPEN SE!! Nektek ez „csak egy simogatás”, NEKÜNK az életünkbe is kerülhet!!!

Ráadásul én se, sőt senki se megy oda a másikhoz, hogy a szemét megsimogassa, vagy hasonló fura dolgokat tegyen! A feljebb említett esetekben pedig a kutyusunk a szemünkként funkcionál! Nem kétlem, hogy jó szándékkal vagytok felénk, de ha a segítségünkre szeretnétek lenni, nem pedig akadályoztatásunkra, meg kell tanulni helyesen segíteni!

Hozzáteszem: A kutyáink akkor munkakutyák, amikor rajtuk van a piros vakvezető hám, és természetesen nem CSAK munkakutyák, de mindennek meg van a helye és ideje!! Attól, hogy éppen nem hagyom megsimogatni, mert olyan helyzetben vagyunk, avagy tudom, hogy mi a pontos következménye, ha engedékenyebb vagyok, illetve már aznap így is „tett rossz fát a tűzre”, még nagyon-nagyon szeretem a kutyámat! És persze nem kínzom stb., minden meg van neki engedve, nagyon szeretve van, minden kedvező lehetőség megvan neki teremtve, de olyan felelőssége van, amihez szigor, határozottság is kell!!


Idézet egy fb oldalról.


[link]

2018. márc. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jól döntöttem akkor mert nem mentem csak úgy oda,hogy megsimogassam:)De gondoltam erre rákérdezek mert ezt még nem kérdeztem.Nem vagyok bolond én se csak szeretem a kutyákat.
2018. márc. 13. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!