Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor fog elmúlni a vakarózás?

Mikor fog elmúlni a vakarózás?

Figyelt kérdés
3 hete kezelte őket az orvos 3 kutyát, 1 cicát. A cica és az egyik kutya tök jól van de a másik kettő kutya nagyon vakarózik! Az egyikre azt mondta az orvos hogy allergiás, nagyon kivakarta. A másiknak viszont szép tiszta a bőre, mégis. 1 hete voltunk veszettségelleni oltáson. Ott mondtam az orvosnak de csak azt mondta takarítsam a házat mert még láttam egy-két bolhát. Viszont az állatokon nem! Többször is átnéztem őket. Az allergiás kutyának adott valami gyulladáscsökkentőt, de még mindig vakaróznak. Lehet hülyeség de elképzelhető hogy unatkoznak és azért vakaróznak, néha kicsit kevesebb időm van rájuk viszont sosem csinálnak rosszat, lehet hogy itt jön ki a dolog? Mert amikor megyünk valahova akkor valahogy nem csinálják annyit. :( Azt hallottam hogy unalmában nyalogatja/rágja magát egy kutya de ilyet még nem.
2010. jún. 9. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:
keress másik dokit
2010. jún. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem hinném hogy unalomból csinálják.Vidd őket másik dokihoz.
2010. jún. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És az mit tud tenni? Ráfúj még pár vegyszert? Nem úgy látszik ez az orvos mint aki tojik rá. Beszéltem másik orvossal is, de az sem mondott többet, csak ismételgette hogy meddig hat a spot-on és hogy várjak...
2010. jún. 9. 22:14
 4/7 anonim ***** válasza:
Hogy állsz a vedléssel? Ha van még benne aljszőr, akkor is vakaródznak, mert ki akarják szedni.
2010. jún. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát vedlenek, de mostmár bennük is láttam bolhát szóval... :S :S
2010. jún. 11. 18:46
 6/7 anonim ***** válasza:

Vegyél az állatpatikába, NEOSTOMOSANT ez nagyon jó bolha ölő. Olvass utána neten.

Ezzel megfürdeted mind a 4 állatod, plusz a helyüket a takarójukat mindent amivel érintkeztek vagy érintkeznek lefújod ugyan ezzel a szerrel. Ha kocsiba is szoktad szállítani őket, akkor a kocsit is.


Ezt próbáld meg elöször, ha nem változik semmi, akkor vagy valamire allergiás az a 2 kutya, mert gyenge az immunrendszerük, ebben az esetben vegyél nekik IMMUNOVET-et. Mi most ezt adjuk mind a két kutyánknak, mert az egyiknél ugyan így kezdődtek a bajok.


Most ott tartunk, hogy az egyik kutyánk szeme körül elkezdtett hullani a szőr, majd a fején gombhegyni szőrök hiányoznak 2-3 db. Na ez pedig gombásodásra utal (ezt csak receptre adják ki a rá való orvosságot, ami gy üveg 11ezer forint és ez 1 hétig jó, és 4 x kell megismételni vagyis még 4 hétig). Sajnos valószínű hogy kiskorában nem megfelelő táplálékot kapott, és nem megfelelő minőségüt, hogy erős legyen az immunrendszere, és ezért alakult most ki nála 6 hónaposan. Nálunk is az elején rágta magát, azt hittük bolha, bár az is volt benne.


Annyira érdekesek ezek a dolgok hogy nálunk is az egyik a másiknak semmi baja, pedig akinek baja van azt dupla annyiért vettük. És nem szaporítótól, mert mind a kettő tk.


Én azt javaslom előbb próbáld ki a NEOSTOMOSAN-t, ha nem csinál semmit javulást, akkor másik doki, és ne hagyd h. a bolhasággal meg ilyenekkel jöjjön neked.:) Jó egészséget kívánok!

2010. jún. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az orvos előtt megpróbáltam egyedül elintézni, köztük neostomosant is, de mint látszik nem jött be különben nem lennék itt. Amúgy meg azóta felnőtt a macskám, 5 kg-os és ha fél akkor harap és karmol, őt már nem tudom fürdetni. Meg egyik sem gyenge, egyszerűen csak kikészültek a bolháktól. Különben nem vakaróznak csak mióta bolhásak és amikor a spray egy időre kiirtotta akkor sem vakaróztak, csak visszajöttek a bolhák 2 hét múlva.
2010. jún. 11. 19:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!