Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyachip regisztrálható 18...

Kutyachip regisztrálható 18 alatti nevére?

Figyelt kérdés
Valamint, ha átveszek egy kutyát egy gazdától, aki lemond róla(nem menhelytől, hanem magánszemélytől), akkor hogy zajlik a dolog? Mit kell tenni?
2018. márc. 13. 07:24
 1/6 anonim ***** válasza:
35%
Regisztrálható. Ha chipes a kutya, akkor az oltási könyvėben átírod a tulajdonost azaz a rėgiről a te nevedre majd a pm hivatalba bemesz, jelzed lett egy kutyád, viszed a könyvet ės a nevedre regisztrálják.
2018. márc. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Nem a polgármester regisztrálja át, hanem a szolgáltató állatorvos akinek van joga beleírni a petvetdata-ba. A polgármesteri hivatalba csak az ebadó (már ahol van) illetve az ebösszeírás miatt kellhet bemenni, de meg kell őket kérdezni mert ez területenként változik. És nem láttam erre kitételt a petvetdata nyilvános oldalain.
2018. márc. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ha átveszem a kutyát és ad nekem az illető egy lemondási papírt és ezzel bemegyek az állatorvoshoz, akkor átírja az én nevemre? (17 éves vagyok) Milyen adatokat kérnek ilyenkor?

Vagy ha nem ad papírt az előző gauda, akkor a chip alapján rákeres a doki, felhívja és akkor elég, ha az előző gazda telefonba bemondja, hogy nem kell neki a kutya, vagy be kell menni aláírni vmit?

Vagy ez ilyenkor hogy működik?

Valaki, aki járt már így(altatni akatja a gazdája és gyorsba elhoznám)

2018. márc. 13. 10:19
 4/6 anonim ***** válasza:
63%
Hivatalosan szükség van átadási igazolásra. Megírod te és a gazda csak aláírja. Utána mehet az állatorvos.
2018. márc. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jó, tehát ha megvan az igazolás, hogy lemond róla, akkor azzal bemegyek a dokihoz és csak átírja és kész? Akkor is ha nem vagyok 18?
2018. márc. 13. 11:46
 6/6 anonim ***** válasza:

Tőlünk nem kértek gazdira vonatkozóan személyes adatot. Név, cím, telefonszám. Senkit nem érdekelt, hány éves vagyok.

Ha nagyon kisgyermeki a kinézeted, akkor meglehet, hogy belekötnek, hogy merre vannak a szülők, de egyébként ezen nem problémáznak szerintem. A lényeg, hogy legyen leigazolva, hogy te vagy az új jogos tulajdonosa a kutyának.

2018. márc. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!