Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka kutya ivartalanítás...

Szuka kutya ivartalanítás után mikor engedhető ki vissza a kertbe?

Figyelt kérdés

A héten fogják szuka kutyámat ivartalanítani. Nyilván állatorvos véleményét fogom megtudakolni, illetve betartom majd, de tapasztalatra lennék kíváncsi. Ő kinti kutyus, lassan 30 kg, tehát közepes termetű. Gyűlöl bent lenni, néha tudom csak becsalni kicsit magamhoz, de ott is csak pörög, rosszalkodik (még kölyök, 7 hónapos). Ivartalanítás után mennyi idővel engedtétek ki a kutyát úgymond "végleg"? Hány nap/hét telt el?


Köszönöm!



2018. márc. 21. 11:31
 1/8 A kérdező kommentje:
Illetve, a gallér mennyi ideig kellett, hogy rajta legyen?
2018. márc. 21. 11:32
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem kellett rá a gallér mert nem piszkálta a sebet, kinntre mindig csak felügyelettel engedtük, hogy véletlenül se csináljon semmi olyat amitől felszakad a varrat.
2018. márc. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Varratszedésig volt bent és szintén nem volt gallérja. Kinti pisihez (mivel rövid lábú, alacsony) egy levágott ujjú pólót adtam rá, amit a varrat "alatt" csomóra kötöttem, így nem verte fel a sarat a sebre.
2018. márc. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Vele tudok lenni pár napot, de aztán már muszáj dolgozni mennem. Mit tanácsoltok? Maradjon a házban (ami kizárt, hogy kibírja), vagy (ugye gallérral..) engedjem ki addig a kertbe?
2018. márc. 21. 13:05
 5/8 anonim ***** válasza:
Én kiengedném ha a bentlétet nem viseli jól. Az első éjszaka még mindenképp legyen bent, de ha nincs kint lépcső vagy bármi ahonnan leeshet vagy ha már egyáltalán nem bizonytalan, akkor én már másnap kiengedném. Szerezz be neki egy kis ruhát, ami a hasát teljesen befedi és szoros annyira, hogy ne tudjon a sebhez érni. Amiatt nem kell aggódni, hogy a varratok szétszakadnak a mozgástól. 3 rétegben lesz összevarrva és azok csak akkor jönnek ki, ha a kutya kipiszkálja magának. Viszont ha sokat fekszik koszos talajon akkor azért napi 2x betadinozd le neki.
2018. márc. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Enyémnek nem volt gallérja, mi csak felügyelettel engedtük ki,nehogy valami baj legyen.
2018. márc. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A mieink is főleg kinti kutyák. Egyik sem volt bent csak a műtét napján és egy éjszaka. Viszont 3 napot otthon voltam mindkettővel. Ők is 5 és 6 hónaposak voltak. Jól viselték, ahogy az ilyen fiatal kutyák általában.

3 nap után mentem dolgozni, de naponta egyszer rájuk néztem, hogy nincs-e gond.

Azt figyeld, hogy nem piszkálja-e a sebét. Nekünk a dokink azt mondta, hogy 5 nap alatt már annyira beheged a seb, hogy már nem tud nagy kárt tenni magában. De lényeg, hogy kövesd a doki utasítását.

2018. márc. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Első nap mindenképpen bent lesz, illetve még utána 2 napig, amíg otthon vagyok akkor is bent lehet velem, nélkülem viszont semmiképpen sem bírja a bent létet. Ezt a "ruhát" ki fogom próbálni, de remélem nem fogja bántani a sebet. Egyébként napközben, ha nem is egész nap, gyakran vannak otthon, műszakolás miatt, rá tudnak nézni.
2018. márc. 22. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!