Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7 éves kan Yorkshire Terrierem...

7 éves kan Yorkshire Terrierem nem késő ivartalanittatni?

Figyelt kérdés
Itthon nem akarják engedni mert, hogy túl idős hozzá( szerintem egyáltalán nem idős még)meg, hogy bele fog halni, szerintem ez teljesen hülyeség amit össze hordanak...

2018. márc. 13. 18:07
 1/9 anonim ***** válasza:

7 évesen még nem számít idősnek, mert kistestű.

A műtétnek persze van minimális kockázata, de minden altatásnak van. Épp tegnap olvastam egy angliai kutatást, 10 évvel ezelőtt 100 ezer kutyára terjedt ki, az eredmény az lett, hogy ha az állat amúgy egészséges, akkor 1855 altatásra jut egy elhullás (és akkor a szövődményekről még nem beszéltünk)

A te döntésed.

Az sem mindegy, épp most mi történt, hogy ezt szeretnéd? Van valamilyen konkrét probléma? Vagy csak eddig elmaradt? (Ha a személyiségén szeretnél ezzel csiszolni, az már valószínűleg nem fog menni, a berögzült nem kívánt szokások már megmaradnak.)

2018. márc. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Normálisan tudjam sétáltatni ismerőseim kutyáival, vasárnap lett volna kutyás találkozó, de lefújtuk mert egyikőjük jött a lány Golden Retrieverével, és teljesen meg volt bolondulva érte pedig nem is tüzelt, meg ha meglát egy kant már menne neki mint az ágyúgolyó.
2018. márc. 13. 18:26
 3/9 A kérdező kommentje:
És igen eddig elmaradt
2018. márc. 13. 18:26
 4/9 A kérdező kommentje:
Haveromnak van egy fiú csivavája vele meg semmi baja...
2018. márc. 13. 18:29
 5/9 anonim ***** válasza:
Még nem túl idős
2018. márc. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem öreg az ivartalanításhoz,viszont az sincs kizárva amiért 7 évig ivaros volt,hogy nem fog változni semmi.

Persze egészségügyileg mindenképpen fontos,hogy ivartalan legyen.


Műtét előtt vérvizsgálatot csináltass, ebből állapítható meg,hogy altatható-e.

Vagy választhatod a gépes altatást.

2018. márc. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Már egyszer volt altatva amikor fogkőtelenítést csináltak neki semmi baj nem volt.
2018. márc. 13. 18:39
 8/9 anonim ***** válasza:
7 évesen egyáltalán nem idős mivel kistestű. Miért kell ilyeneket mondani másoknak? Az én kutyám is nyáron lesz 7 éves (csivava) és tökre fitt és eleven és akárkitől megkérdezem idősnek gondolja-e ennyi idősen kiröhög..
2018. márc. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szerintem az ivartalanításhoz sosincs túl késő. vidd másik orvoshoz ^^
2019. jan. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!