Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff kutyák mozgásigénye,...

Amstaff kutyák mozgásigénye, és a gazdájához való alkalmazkodó képessége érdekelne. Mennyi foglalkozást igényel ez a fajta? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnék egy ilyen kutyát, tetszik ez a fajta, mind jellemben, mind kinézetre. Viszont nem tudom mennyire viselné az egyedül létet. Munkám 3 nap 12 órázás plusz utazás, amit 3 pihenőnap követ. Nos a 3 pihenőnapon akár egész nap tudnék a kutyával foglalkozni, viszont a munkanapokon nem sok idő jutna rá. A kérdésem ehhez mennyire tudna alkalmazkodni a kutya? Előre is köszönöm a segítséget!

2018. márc. 21. 17:38
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Nos köszönöm neked is a segítséget! Kicsit gondolkodtam miként tudnám megoldani. Sajnos a munkából való haza ugrás nálam nem kivitelezhető, mivel ehhez azért messze van a munkahelyem az otthonomtól. Viszont mivel kertes házban élek, ami alatt van egy pince plusz garázs, ahol a kazán végett télen is egész jó idő van, így ez megoldható lenne egy kutya bejárattal, és így az udvarban el tudná intézni a dolgát, aztán ha szeretne vissza is tudna menni. Szabad ki be járása lenne. Az 1 órás lemozgatás munka után még bele férne.
2018. márc. 21. 22:40
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Nekünk is van kettő.

Iszonyat okos kutyák. Bevallom őszintén,nem tudunk velük annyit foglalkozni mint kellene,de az alapvető parancsokat végrehajtják. Igen kell a dominancia velük szemben,mert eltudnak szemtelenedni. Meg kell mutatni hol a helyük. Még a 7 éves kislányomnak is szótfogadnak.

Persze azért neki is tudnia kell a határokat. Azért mégis csak erős kutyák. Tudja,hogy kajánál nem piszkálhatja őket. Amugy azt csinál velük amit akar. Még el is altatja őket.

A fiú kicsit lustácska,de a lány mozgékony.

2018. márc. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Neked is külön köszönöm, hogy megosztod velem a fajtával kapcsolatos tapasztalataid. Semmi esetre sem fogok meggondolatlanul bele ugrani egy kutya befogadásába, mivel tisztában vagyok vele mit tudok nyújtani számára. Szerintem ha sikerül alomból kiválasztani egy alacsonyabb energiaszintű kutyát, neki biztosítani tudnám a kellő lefárasztást. Főleg, hogy egy jó tenyésztő tudja melyik kutya való munkára és sportra, illetve melyikük alkalmasabb hobbi célra, de javítsatok ki ha tévedek.
2018. márc. 22. 13:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!