Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám rászoktatni a...

Hogyan tudnám rászoktatni a kutyám, hogy csak a kutya pelenkára pisiljen?

Figyelt kérdés
9 éves már. Eleinte kinti kutya volt de az elmúlt kb 4 évben már szoba kutya, azonban csak most kerültem olyan lakásba ahol nincsen neki kutya ajtó a teraszra. Vannak lerakva kutya pelusok eleinte használta is őket mostanában azonban mindent lepisil... Ráadásul nem mikor dolgozok hanem este csinálja. Rászoktam szólni, hogy nem szabad. Megdícsérem ha kint pisil, egyedül az jutott eszembe, hogy elveszem estére a vizet de ez a kis bolond este eszik... Mit tudnék tenni?

2018. márc. 22. 07:31
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
A rendszeres sétára nem gondoltál? Mondjuk napi 3x? 9 évesen nem idős kutya, ilyen jellegű gondjai talán nincsenek.
2018. márc. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Mondjuk a pelenkát elfelejted, és elkezded sétáltatni, mint ahogy minden lakásban tartott kutyát szokás.
2018. márc. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Joe001 ***** válasza:
67%

Mondanám , hogy fogj egy kötelet, de azzal ne a kutyát kösd meg ...

De nem teszem.

Néha nem ártana kicsit kikerülni a komfort zónádból , és megsétáltatni a kutyát , lehet neked is jót tenne.

Mért nem tartasz inkább teknőst , vagy aranyhalat

2018. márc. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Naponta kétszer viszem sétálni csak sajnos 11 órákat dolgozok meg mellette tanulok. A kutya azért van velem mert amikor a szüleimmel hagytam nem evett meg depis volt. Szóval akik belém rúgtak azoknak köszönöm szépen és hasonlóan jól induló napot kívánok!
2018. márc. 22. 08:17
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Naponta kétszer viszem sétálni" - akármilyen helyzetben vagy, látod, hogy ez kevés. A pelenka nem megoldás, de ha az is lenne, nem tudod rászoktatni, neki a pelenka meg a szőnyeg és hasonlók ugyanolyanok.

Ha más nincs, csináltass most is kutyaajtót a teraszra, bár nem jó megoldás, de ha ez van...

2018. márc. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A pelenkával sikeresen leszoktattad a szobatisztaságról, ezért pisil most mindenhova.

Lakásban tartott kutyának sajnos minimum napi 3, de inkább 4 sétára van szüksége. Más megoldás erre nincsen.

2018. márc. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Leginkább sehogy
2018. márc. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

9 évesen szerintem sem idős. Arra figyelj hogy mozogjon eleget a séta során, nem értem miert baj a 2x seta meg miert kötnek bele. Az biztos jobb ha napi 4-5x vinned le 5 percre.

Ugytudod rászoktatni hogy ahova pisil rendszeresen a pelust is oda teszed es ha otthon vagy es latod hogy pisilnifog ra teszed a pelusra meg dicsered 2. Jara valoszinu mar oda megy mert erzi a stagat( a pelust ne csereld ki a kakir szed fel 3-4 pisi mehetra attol fugg mennyit pisil)

Az uj pelust is ted oda ahol a regi volt. Ha tobb helyre szokott akkor oda ahol surubben es ahova eloszor pisil magatol az legyen a pelus vegleges helye.

2018. márc. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!