Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen a kutyaóvoda?

Milyen a kutyaóvoda?

Figyelt kérdés

Mit csinálnak ott? Mettől meddig ajánlott járni óvodába?

Kinek milyen tapasztalata volt/van a kutyaovival kapcsolatban?



2018. márc. 24. 20:32
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Pont olyan, mint a kutyaiskola, csak kisebb kutyáknak :)

Amint megkapta az oltásait, azonnal lehet vinni. Általában 7 hónapos korig járhatnak oviba a kutyusok.

Feladatokat kap a gazdi és a kutyus, amit végre kell hajtani. Pl. szemkontaktus felvétele, ül, fekszik stb. egyszerű feladatok megtanítása. Gyakoroltuk, hogy ne féljen a hajszárítótól pl. Volt elméleti oktatás is, beszélgettünk az egészséges táplálkozásról, elősködők elleni védelemről, egészségmergőrzésről és a kutyanevelésről. Póráz nélkül játszottak a kutyák, az oktató figyelte a szituációkat és mindig mondta, hogy melyik az a pont, ahol le kell állítani a kutyát, mert durvul a játék. Lényegében a testbeszédüket kellett figyelni és a reakcióikat.

Érdemes már pici korban más kutyák társágához szoktatni a kölyköket.

Szerintem hasznos volt. Én sokat tanultam, együtt voltunk a kutyusommal és ő minden alkalommal úgy elfáradt, hogy szinte végigaludta utána az egész napot.

Mi falun lakunk, elég messze van tőlünk minden ilyen lehetőség, ezért mi iskolába nem is jártunk, csak az oviba, de azt nem bánom, pedig jó sokat kellett miatta utazni.

Most már felnőtt mindkét kutyám. Csak az egyikkel volt lehetőségem oviba járni. Ő sokkal könnyebben ismerkedik más kutyákkal, mint az idősebb, akinek nem vettük annyira komolyan a szocializációját.

2018. márc. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tartalmas választ!

Es kb. mennyi időt szoktak eltölteni egynap az oviban?

Jöhetnek még a válaszok, kiváncsi vagyok.

2018. márc. 24. 21:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen az iskola. De normál esetben sok játék és bandázás van más kutyákkal szabadon, szocializáció, emellett az alap engedelmes és nevelési feladatok elkezdése, a gazda felé történő figyelem fejlesztése és elméleti tanulás a gazdáknak, a problémák átbeszélése.
2018. márc. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
16%
Van olyan hogy kutya óvoda? :O nem is hallottam róla
2018. márc. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%
Kis tanulás már itt is van pl. ül,fekszik,maradj,behívás,kis ügyességi feladatok, zajokra közömbösítés, de még sok a játék. Játéknál elmagyarázzák mire kell figyelni, hol kezd ámenni pl. agresszióba a helyzet. Ide álltalában nem járnak túl sokáig a kutyák(2-3) hónap, hiszen ha megvan a kellő alapozás kezdődik az alapfokú/kezdő tanfolyam. Egy foglalkozás kb 1 óra.
2018. márc. 25. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is a biztonságos környezetben történt szocializáció a legfontosabb része, amit ad. Nálunk felnőtt kutyák is együtt voltak a kicsikkel, így a kicsik nem csak a kortársaikkal ismerkedtek. Emellett voltak alap engedelmességi feladatok, de ki lehetett próbálni pl. alap agility-t is, meg bármilyen kérdést fel lehetett persze tenni, sőt, az olyanokra is figyeltek, mint az ideális testsúly vagy a karmok levágása. Nálunk egész sokáig lehetett járni, jó volt.
2018. márc. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!